10 yaşındayız!

Gücümüzü denizcilikten alıyor ve sektörümüz için değer yaratıyoruz

 

7deniz Dergisi ve 7deniz.net olarak yola koyulduğumuz Aralık 2012’den bugüne 10 sene geçti. Benim için sanki dün gibi…

 

Her yerdeydik…

 

“Türk denizcilik sektörünün güvenilir haber kaynağı” olma vizyonuyla çıktığımız bu yolculukta sektörün her toplantısına katıldık. Yapılan her etkinliğinde bulunduk. Yurt içindeki ve dışındaki fuarlarına iştirak ettik. Tüm bunları yaparken de odaklandığımız tek hedef vardı, Türk denizciliği için değer yaratmak.

 

Başarıları ve sorunları görmezden gelmedik…

 

Daha en başında “Gerçeği görmezden gelmeyeceğiz” dedik. Ortada bir sorun varsa lafı evelemeden gevelemeden söyledik. Bazılarını dost meclislerinde çözmeye çalıştık. Bazılarını da yazıya döküp kamuoyuyla paylaştık. Şüphesiz ki yazdığımız yazılar kimilerini tatmin ederken kimilerini de rahatsız etmiştir, lakin “ne etliye ne sütlüye karışmıyoruz” deyip gemimizi yüzdürmeye çalışmadık. Doğru bildiğimiz yolda, doğruları da cebimize koyarak ilerlemek için çabaladık.

 

Güvenilir kaynak olma hedefimizden asla taviz vermedik…

 

Mesleğimizi, etik ve ahlaki kurallar çerçevesinde yapmaya çok önem verdik. Sadece yazılı kuralları değil, toplumsal gelenek, görenek ve değerlerimizi de her zaman gözettik. Kimseyi tabiri caizse belden aşağı vurmadık, kimse hakkında yalan haber yapmadık. Hatamız da oldu elbette ancak özür dilemesini de bildik, hatamızı düzeltmesini de.

 

Çok çalıştık ama keyifle ve şevkle…

 

İşimizi de içinde bulunduğumuz camiayı da canı gönülden sevdik. Bu yüzden olsa gerek bu 10 yıllık zamanda arkadaş da edindik, ağabey-kardeş de olduk, canciğer dost da…

 

Emeği geçen ve bize güvenen herkese teşekkürler…

 

Öncelikle bize inanıp bugünlere gelmemizi sağlayan reklam verenlerimize 7Deniz Ailesi olarak teşekkür ediyorum. Şüphesiz içeriğimizi kaleme aldıkları makaleler ve araştırmalarla zenginleştiren yazarlarımız da bu yoldaki en büyük destekçilerimiz arasında geliyor. Tabii ki röportaj verenler, yaptığı etkinliklere davet edip sektörden haberdar olmamızı sağlayan kurumlar, sektörün yarınları için çalışan kıymetli STK’larımız… Kısacası sektörümüzün her bir paydaşına da teşekkürü borç biliyoruz.

 

Tabii ki diğer tarafta da yola çıktığım meslektaşlarım ve arkadaşlarım bulunuyor. 7deniz’e 10 yıllık zaman zarfında emek veren birçok meslektaşım oldu. Hepsinin bir değer kattığını düşünüyorum. 

 

İnandığım bir şeyi de yazmadan bitirmek istemiyorum… Sektörün her paydaşına değer veriyor olmamız, tüm ilişkilerimizi sevgi, saygı ve güvene dayalı bir temel üzerinden inşa etmemiz, kimseyi kimseden üstün görmememiz, 10 yılı geride bırakmamızı sağlayan en büyük güç oldu.

 

Hiç durmadan, yorulmadan ve kimseyi ayırmadan 10 yıllık bu yolculuğumuzda bizimle beraber yürüyen herkese müteşekkiriz…

 

İyi ki yollarımız kesişti, iyi ki tanıştık.

 

Nice 10 yılları hep birlikte devirmek ümidiyle

 

Kalın sağlıcakla…