Kaptan İşiaçık: Kadınların gemide çalışması zor değil



Haber
24 Şubat 2021 - Çarşamba 22:43
 
Kaptan İşiaçık: Kadınların gemide çalışması zor değil
İnternette yayın yapan Medyascope’ta kanlında yayınlanan Bir Kadın programının konuğu Kaptan Tuğsan İşiaçık: "Denizcilikte kadın olmak çok zor ama artık daha güçlüyüz" dedi.
Sektörden Haberi
Kaptan İşiaçık: Kadınların gemide çalışması zor değil

Youtube’da kanlı Medyascope’da yayınlanan ve sunuculuğunu Gökçe Çiçek Kösedağı’nın yaptığı programa konuk olan Kaptan Tuğsan İşiaçık, bir kadın olarak sektörde yaşadığı sıkıntılar ve bu sıkıntılarla nasıl mücadele ettiğini anlattı. İşiaçık, “Denizde çalışmak fiziksel olarak bizi zorlamıyor, biz kadınları zorlayan psikolojik zorluklardır”  şeklinde konuştu.

 

Programın sunucusu Gökçe Çiçek Kösedağı’nın sitemiz 7deniz.net’te yayınlanan “Kadınlarımızın gözünden Türk denizciliğinde cinsiyetçilik”  haberine atıf yaptığı bölümde, denizcilik sektöründe çalışan kadınların durumun farkında olduklarını ve çok iyi mücadele ettiklerini belirtti.

 

Kaptan Tuğsan İşiaçık programda yaptığı konuşmada, denizcilikte kadın olmak çok zor ama artık daha güçlüyüz dedi. İşiaçık, “Bizim için zor olan mesleği icra etmek değil. Asıl zor olan önümüze çıkan ön yargılar ve senin elinin hamuruyla ne işin var tavırlarıyla karşımıza çıkarılan zorluklardır” şeklinde konuştu.  

 

Programda atıf yapılan yazılar:

Kadınlarımızın gözünden Türk denizciliğinde cinsiyetçilik – I

Kadınlarımızın gözünden Türk denizciliğinde cinsiyetçilik – II

7DENİZ - ÖZEL

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Cengiz Tepebaş
Etiketler: Kaptan, İşiaçık:, Kadınların, gemide, çalışması, zor, değil,
Yorumlar
Haber Yazılımı