Alman gemilerindeki kadınların oranı artıyor Alman gemilerindeki kadınların oranı artıyor

Aden Körfezi'nde Maersk Yorktown ve bir Amerikan destroyerini hedef alan Husiler, Hint Okyanusu'nda da MSC Veracruz'a ateş açtı. ABD Merkez Komutanlığı dün Husiler tarafından ateşlenen bir gemisavar balistik füze ve dört insansız hava aracının imha edildiğini açıklarken, gemileri gerçekten vuran herhangi bir saldırı rapor edilmedi.

Husilerin bir sözcüsü dün televizyonda yaptığı konuşmada "Yemen silahlı kuvvetleri, Kızıldeniz ve Arap Denizi'nin yanı sıra Hint Okyanusu'nda İsrail'in seyrüseferini ya da işgal altındaki Filistin limanlarına giden herhangi bir seyrüseferi engellemeye devam edeceklerini teyit eder" dedi.

Geçen yılın kasım ayından bu yana, İran istihbaratı ve donanımı tarafından desteklenen Husiler 80'den fazla ticaret gemisini hedef alarak Asya'dan Avrupa'ya deniz trafiğinin büyük ölçüde yeniden yönlendirilmesine yol açtı. 

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi'nin (ONS) aralık ortasından nisan başına kadar olan dönemi kapsayan yeni verilerine göre Süveyş Kanalı'ndan geçen gemi trafiği %66 oranında azaldı. Bir yatırım bankası olan Jefferies'e göre, Ümit Burnu'nun etrafından dolanarak ton-mil miktarındaki artış, küresel filonun 0,25 deniz mili daha hızlı yol almasına neden oldu. 

Editör: Haber Merkezi