Türk Loydu 2020 PSC Yıllık Raporu Yayınlandı
Haber
19 Ekim 2020 - Pazartesi 14:45
 
Türk Loydu 2020 PSC Yıllık Raporu Yayınlandı
Denizcilik taşımacılığının bileşeni olan gemilerin Liman Devleti Denetimlerindeki başarı oranını arttırmak ve denetim bilincini oluşturmak amacıyla Türk Loydu tarafından hazırlanan 2020 PSC Yıllık Raporu yayınlandı.
Sektörden Haberi
Türk Loydu 2020 PSC Yıllık Raporu Yayınlandı

Denizcilik taşımacılığının bileşeni olan gemilerin Liman Devleti Denetimlerindeki başarı oranını arttırmak ve denetim bilincini oluşturmak amacıyla Türk Loydu tarafından hazırlanan 2020 Liman Devleti Denetimleri (PSC) Yıllık Raporu yayınlandı. 

 

Liman Devleti Denetimleri öncesi yapılması gereken hazırlıkları, denetleme ve tutulmalara ait istatistiksel analizleri, en çok kaydedilen ve tutulmaya sebep olan kusurları, bu kusurların incelenmesi ve analizini, Liman Devleti Denetimleri ile ilgili güncel gelişmelerin yer aldığı raporda, gemilerdeki standartları sürekli olarak yükseltmek için bir Liman Devleti Kontrol Prosedürü ve bir Filo İzleme Prosedürü de bulunuyor.

 

Türk Loydu klaslı gemilerde bu prosedürler kapsamında tüm PSC denetimleri gözden geçirilerek, tüm eksiklikleri kayıt alınarak giderildi.

 

Paris MoU'da her geçen yıl başarısı katlanıyor

 

2019 yılı denetimlerinde Türk Loydu’nun yetkilendirilmiş kuruluş olduğu gemilerin Paris Liman Devleti Kontrolü Mutabakatı’nda (Paris MoU) yüzde 3,6 tutuklama oranına sahip olması, kurumun Paris MoU'da başarısının her geçen yıl daha iyi sonuçlara ulaştığını gösterirken bu oranda filo izleme sisteminin etkili olduğu kaydediliyor.

 

Dijitalleşme ve iyileştirmeler ile tarihi başarıya ulaştı

 

Türk Loydu; tutulmaları önlemek amacıyla çalışan uzman ekibi ile birlikte Liman Devleti Kontrolleri'nin günlük takibi ve analizinin yanı sıra filo izleme alanında gerçekleştirilen dijitalleşme ve iyileştirmeler sayesinde tarihi başarıya ulaşarak; Yetkilendirilmiş Kuruluşlar Performans Tablosu’nda son 14 yıldır devam eden başarılı performansını korumaya devam etti. 

 

Liman Devleti Denetimleri nedir? 


Liman Devleti Denetimleri (PSC), geminin ve ekipmanının durumunun uluslararası düzenlemelere uygun olduğunu ve geminin bu kurallara uygun olarak işletildiğini denetlemek için yapılan ulusal limanlardaki yabancı gemilerin denetlenmesidir. Liman Devleti Denetimleri, emniyet, güvenlik ve çevre açısından standart altı deniz taşımacılığı ile mücadelede önemli bir role sahiptir. Liman Devleti Denetimlerinde hedef, standart altı çalışan gemileri belirleyerek, deniz taşımacılığının uluslararası kurallara uygun olarak çalışmasını sağlamaktır.

 

Türk Loydu 2020 PSC Yıllık Raporu’nu buradan ulaşabilirsiniz.

 

DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Türk, Loydu, 2020, PSC, Yıllık, Raporu, Yayınlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı