Türk Bayraklı gemilerde her ay ön sörvey yapılması kuralı değişti
Haber
11 Ocak 2021 - Pazartesi 11:07
 
Türk Bayraklı gemilerde her ay ön sörvey yapılması kuralı değişti
Türk Bayraklı gemilere her ay ön sörvey yapılması talimatında değişikliğe gidildi. Buna göre, Genel Müdürlüklerinden farkındalık eğitimi almış olan Karada Atanmış Kişisinin (DPA) sorumlu olduğu gemiler için 4 (dört) ay, diğer gemiler için 2 (iki) aylık periyotlarla yapılması kararlaştırıldı.
Sektörden Haberi
Türk Bayraklı gemilerde her ay ön sörvey yapılması kuralı değişti

Denizcilik Genel Müdürlüğü, 2020 yılı sonuna kadar Liman Devleti Denetimine tabi uluslararası sefer yapan tüm Türk Bayraklı gemilere her ay ön sörvey yapılması talimatının verildiğini duyurmuştu. Bahse konu talimat süresinin sona ermesi nedeniyle Türk Bayraklı gemilere uygulanan ön sörvey denetimlerinin Genel Müdürlüklerinden farkındalık eğitimi almış olan Karada Atanmış Kişisinin (DPA) sorumlu olduğu gemiler için 4 (dört) ay, diğer gemiler için 2 (iki) aylık periyotlarla yapılması kararlaştırıldı.

 

Ayrıca Karadeniz Memorandumu internet sayfasındaki "THETIS" sekmesinde bulunan Paris Mou için risk profiline bakılarak PI risk grubunda olan ve Paris Mou limanlarına çıkış alan gemilere son Türk limanı çıkışından önce ön sörvey yapılması gerektiği belirtilerek ilgili hazırlıkların yapılması ve  gerekli hassasiyetin gösterilmesi istendi.

 

7DENİZ 


 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Türk, Bayraklı, gemilerde, her, ay, ön, sörvey, yapılması, kuralı, değişti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı