Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 16:24
 
Sanmar’dan İngiltere’ye 2 römorkör
Römorkör inşasında dünya markası haline gelen Sanmar Tersanesi, İngiltere merkezli Targe Towing için 2 römorkör inşa edeceğini duyurdu. Sanmar bu siparişler birlikte 1200 RAmpler Robert Allan tasarımı ‘‘İYİDERE’’ serisini portföyüne ekleyecek.
Gemi İnşa Haberi
Sanmar’dan İngiltere’ye 2 römorkör

Birleşik Krallık sınırları içerisinde çeşitli bölgelerde römorkör hizmeti sunan Targe Towing ve Sanmar Tersanesi 2 adet çok amaçlı mini römorkör inşası konusunda anlaşmaya vardı. Daha önce Sanmar’ın amiral gemisi konumunda bulunan Boğaçay sınıfı römorkörleri filosuna katan Targe Towing için inşa edilecek yeni römorkörler 9 ,5 knot hıza ulaşabiliyor ve 12 personel taşıyabiliyor.

 

Targe’nin filo geliştirme çalışmaları kapsamında sipariş ettiği römorkörlerin Firth of Forth’daki Hound Point Marine Terminali’nde hizmet vereceği açıklandı. VLCC tonajında tankerlerin yanaşmasında görev alacak olan römorkörler kirlilikle mücadele ve güvenlik devriyelerinde de aktif rol üstlenecek.

 

Sözleşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Targe Towing yetkilisi Tom Wolley, Sanmar’ın yüksek kalite ürünler ortaya koyduğunu ve tasarımlarının kanıtlanmış standartlar sunmanın yanı sıra müşteri ihtiyaçlarına göre değişikliklerin de tersanenin uzman ekibi tarafından başarıyla uygulandığını belirtti.

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Cengiz Tepebaş
Etiketler: Sanmar’dan, İngiltere’ye, 2, römorkör,
Yorumlar
Haber Yazılımı