Kanadalı gemi mimarı Robert Allan Ltd tarafından römorkör üreticisi ve operatörü Sanmar için özel olarak geliştirilen Kocaçay lX, suyla buluştu. Kocaçay lX, RAstar 3200SX tasarımına dayanıyor. 

Römorkörün tasarımı, zorlu eskort operasyonları için tasarlandı. Denize indirilen römorkör şimdi kapsamlı deniz denemelerinden geçecek.

Dünyanın ilk biyokütle yakıtlı gemisi için anlaşma imzalandı Dünyanın ilk biyokütle yakıtlı gemisi için anlaşma imzalandı

Sanmar'dan yapılan açıklamada, 32 metre LOA ölçüsüne, 13 metre kalıplanmış genişliğe, 5,35 metre kalıplanmış derinliğe ve 6 metre maksimum su çekimine sahip olan ve 2023'te teslim edilen kardeş gemisi BLASCO gibi 83 ton çekme kapasitesine sahip olan geminin, model ve tam ölçekli testlerin gösterdiği üzere çekme ve deniz tutma performansını önemli ölçüde artıran bir gövde tasarımına sahip olduğu vurgulandı.

Sanmar Tersaneleri Ticari Direktörü Rüçhan Çıvgın yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bunlar teknolojik açıdan gelişmiş ve en zorlu koşulların üstesinden gelebilecek ağır hizmet tipi römorkörlerdir. Yeni bir geminin tersanenin kuru topraklarından ayrılıp ilk kez denizle buluşması her zaman gurur verici bir andır. Rimorchiatori Laziali gibi uzun vadeli bir müşterimizin yeni bir proje için bize geri dönmesi bir kez daha son derece sevindirici."

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi