Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 15:49
 
DTO’dan stajyerlerin istihdamı için önemli adım
İMEAK DTO, denizcilik eğitimi gören stajyerlerin istihdamı konusunda önemli bir adım attı. DTO’nun bu girişimi ile staj arayan öğrenciler ile firmalar bir araya gelecek.
Eğitim Haberi
DTO’dan stajyerlerin istihdamı için önemli adım

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) denizcilik eğitim gören öğrencilere staj olanağının yaratılması konusunda önemli bir adım attı.

 

Türkdeniz’de yer alan habere göre, DTO’nun web sitesinde açılan bölümde “Denizcilik Eğitimi Gören Stajyerlerin İstihdamı” konulu bölüm açıldı. Denizcilik eğitimi alan öğrenciler bu sayfadan staj yeri aramak için başvuru yapabilecek. Firmalar da bu sayfada kendilerine ayrılan bölümden stajyer seçimi yapabilecek.

 

Konuya ilişkin DTO’dan yapılan açıklamada, "Bilindiği üzere, Denizcilik Fakülteleri, Denizcilik Meslek Yüksek Okulları, Denizcilik Meslek Liseleri ve yine Denizcilik eğitimi veren Özel Okul/Kurslar’da eğitim gören öğrencilerin mezun olabilmeleri ve yeterlik sınavlarına girebilmeleri için zorunlu açık deniz stajlarını tamamlamaları gerekmektedir.

 

Öğrencilerin staj yerlerini kendi imkanları ile bulmak zorunda kalmaları, staj tarihlerinin genelde aynı dönemlere denk gelmesi ve öğrencilerin özellikle kısa dönem stajı bulmakta zorlanmaları,  staj için İstanbul’da staj gemisi ararken yaşadıkları ikamet sorunu gibi yaşanan sıkıntıların çözümünü teminen ve Denizcilik Eğitimi gören öğrencilerimizin hem uluslararası alanda tanınırlığının arttırılması hem de denizcilik sektörümüze kazandırılması amacıyla Odamız bünyesinde başlatılan çalışma kapsamında portal oluşturulmuştur” ifadelerine yer verildi.

 

7DENİZ

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: DTO’dan, stajyerlerin, istihdamı, için, önemli, adım, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı