SafeTmade İş Geliştirme Direktörü Ahmet Bülent Özer, firmasının 15 yılı aşkın bir sürede üretim tecrübesi ile denizcilik sektöründe güvenlik malzemeleri ve test ekipmanları üretimi ile dünyanın en büyük üreticilerinden biri olarak, yoluna emin adımlarla ilerlediğini söyledi. Kendilerini geliştirme ve dünyadaki yeniliklere uyum sağlama konusunda kabiliyetlerinin çok yüksek olduğunu söyleyen Özer, SafetMade olarak ARGE merkezinde geliştirmiş oldukları yeni bir ürünün daha lansmanını gerçekleştirdiklerini kaydetti.

 

Firmasının denizcilik alanında artan kabiliyetine dikkat çeken SafeTmade İş Geliştirme Direktörü Ahmet Bülent Özer, “Firmamızın kuruluş amacı olan sürdürülebilir ve kendini geliştiren güvenlik ekipmanları üretimini, giderek genişletiyoruz. Sürekli büyüyen ve sertifikasyonlara bile ışık olan yeni ürün yelpazemizi de genişleterek, üretimimizi 100’e yakın ülkede tedarikçiler ile buluşturmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

İstanbul’da kuruldu İzmir’de büyüdü

 

Firması hakkında bilgiler vere Özer, “SafeTmade, kurtarma ve kaldırma cihazlarında yıllık ve 5 yıllık kontroller ve yüklemeler yapmak üzere 90'lı yılların sonlarında bir hizmet şirketi olarak İstanbul’da kuruldu. 2000'li yılların başında, Merkezini İzmir’e taşıyarak deneme su balonları üretmeye başladı ve kendi markası olan Safetbag'i yarattı. Bu süre zarfında markamız, kaliteli ürünlerimiz ile müşteri kitlesini koruyup genişletirken dünya pazarında da yerini almaya başladı. SafeTmade, 2007 yılında, ağır yük testinin yapılma şeklini değiştiren ve müşterilerin daha az ekipman ve insan gücüyle daha kolay test etmelerini sağlayan, dünyada ilk olan 100 tonluk su torbasını piyasaya sürdü. Halen, üretim olarak, dünyanın en yüksek tonajlı su balonu olan 120 tonluk balonun stoklarımızda olmasının yanında, kurulduğumuzdan bu yana üretim kapsamımızı, ARGE destekli merkezimizde genişlettik. Can salları ve EPIRB'ler için Hidrostatik Serbest Bırakma Ünitesi (HRU) üretimi 2013 yılında başladı; Üçüncü versiyonumuz 2022 üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkacak” ifadelerini kullandı.          

     

“Dünyanın en büyük güvenlik ürünü üreticilerinden biriyiz”

 

Özer, “SafeTmade, deniz güvenliği, üretim ve yük testi konusunda uzmanlaşmış ve dünya çapında 4 şube (Dubai, Hollanda, Norveç ve Türkiye) ve distribütörleri ile geniş bir ekosisteme hizmet vermekte. SafeTmade firması, dünya standartlarında üretim sağlamayı ve deniz güvenliği sektöründe öncülük etmeyi, piyasa ve ortaklarla uyum içinde çalışmayı ve çevresel sorumluluklarımızı iş etiğimizin ön saflarında tutmayı taahhüt eder” şeklinde konuştu.   

Suat Hayri Aka: Denizleri ve denizcileri koruyacağız Suat Hayri Aka: Denizleri ve denizcileri koruyacağız

Pandemiyi yatırım yaparak geçirdik

 

Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ve diğer klas kuruluşlarının yönetmeliklerine göre kendilerini her daim güncel tuttuklarını belirten Özer, üretimdeki süreçleri, tasarım ve Ar-Ge çalışmalarından teslime kadar süreci de anlattı. Özer, “Can sallarında kullanılan Hidrostatik Serbest Bırakma Ünitesi, Düşme Engelleyici donanım, hava kalite test kiti ve ATEX el feneri ürünlerinin üretimine bir yenisini daha eklemek üzere kendi ARGE departmanımızda, sürdürülebilir ve yalın araştırmalarına ağırlık verdik. Pandemiyi, hem üretimimizi artırmak hem de yeni ürünlerimize ARGE yatırımı yaparak geçirdik” dedi.

 

880 tonluk su balonu

 

Türkiye’de bugüne kadar su balonları ile yapılmış en büyük testi 880 Ton ile başardıklarını anlatan Özer, “Hidrostatik Test Yaşam Ünitesi şuan itibariyle birçok ülkede ve denizlerde gezinmekte. ATEX (Alev Sızdırmaz) fenerlerimizin üretimine bir yenisini daha ekleyen SafetMade, daha önce ürettiği orta boy ATEX el fenerine ek olarak, mini boy ATEX el fenerinin araştırma ve geliştirme aşamasından sonra üretimine başladı. Ürettiğimiz mini boy el feneri, üretiminde kullanılan reed-switch teknolojisi ile tamamen izole edilmiş bir iç bölüm yardımıyla dışarıya alev sızması engellenerek, ortamda patlama ve yanma riski taşıyabilecek gaz ve tozun yangına sebebiyet vermesini engellemekte. Sunduğumuz tıbbi oksijen kiti de kritik durumlarda her türlü acil ihtiyaç için tasarlanmış durumda” ifadesinde bulundu.

“Hedefimiz gelişerek ilerlemek”

 

Özer, “Sürekli kendini yenileyen, sürdürülebilir bir üretim anlayışıyla, yalın ARGE çalışmalarıyla, pandemi sonrası artan bir ivme ve büyüyen ekibimiz ile devam etmekteyiz. Geleceğe yönelik ana hedefimiz, yaptığımız işlerin niteliğini artırmaktır. Grup olarak tüm işlerimizde gelişerek ilerleme niyetindeyiz” dedi.

 

SafetMade’in sunduğu ürünler

-Yük testleri için su balonu üretimi

-Çeşitli kaldırma ekipmanları için test ekipmanları

-Açık/Kapalı Tip Batık Çıkarma Balonları

-Platform Test Balonları

-Mapa test Cihazları

-HRU,

-İlkyardım kiti,

-Medikal Oksijen Seti,

-ATEX Torch,

-Air Quality Kit

KAYNAK: 7DENİZ DERGİSİ