Kocaeli DTO Başkanı Doğusel’den 'Oruç Reis’e destek
Haber
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 14:21
 
Kocaeli DTO Başkanı Doğusel’den 'Oruç Reis’e destek
İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Türkiye’nin Oruç Reis gemisiyle Akdeniz’de sismik arama yapmasıyla ilgili açıklama yaptı. Doğusel, bu kararın tarihi bir adım olduğunu söyledi.
Sektörden Haberi
Kocaeli DTO Başkanı Doğusel’den 'Oruç Reis’e destek

İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Türkiye’nin Oruçreis gemisiyle Akdeniz’de sismik arama yapmasıyla ilgili açıklama yaptı. Doğusel, bu kararın tarihi bir adım oluduğunu belirterek şunları söyledi:


ÇOK ÖNEMLİ


“Misak-ı Millinin denizlerdeki karşılığı Mavi Vatandır. Mavi Vatan, egemenliğimiz, özgürlüğümüz, bekamızdır. Mavi Vatan, Türkiye Cumhuriyeti'nin Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz’deki denizci politikasını şekillendiren doktrindir. Mavi Vatanda güçlü olmak, haklarımızı korumak, 800 bin kilometrekare alanda yaşayan her vatandaşımız için, 82 milyonluk nüfusumuzun tamamı için önemlidir. Mavi Vatana sahip çıkmak Türkiye’nin geleceğine sahip çıkmaktır.”


GURUR VERİCİ


“Oruç Reis sismik araştırma gemisinin, hidrokarbon arama çalışmalarına devam etmek üzere Kıbrıs açıklarına ulaşması, İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi olarak, Türk milletinin her ferdi gibi desteklediğimiz, arkasında durduğumuz, hatta ve hatta olmazsa olmaz gördüğümüz bir gelişmedir. Mavi Vatanımızdaki her türlü hak ve menfaatimizi koruma adına attığımız tarihi adım, bizlere gurur vermektedir.”


BEKA DAVASI


“Sözde anlaşmalara ve Akdeniz’de uluslararası hukuku hiçe sayanlara aldırış etmeden rotasında ilerleyen gemilerimiz, Akdeniz’deki eski sömürgecilerin çizmek istediği sınırları kabul etmediğimizi tüm dünyaya göstermiş, bize dayatılan bu sınırları yırtıp atmıştır. İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi olarak, bu beka davamıza sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Cengiz Tepebaş
Etiketler: Kocaeli, DTO, Başkanı, Doğusel’den, 'Oruç, Reis’e, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı