Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 12:59
 
Deniz Taşımacılığında 2030 Strateji Belgesi hazırlanacak
Türk Armatörler Birliği, Türk deniz taşımacılığının gelecek 10 yılını şekillendirecek bir strateji belgesi hazırlayacak. Türk Deniz Taşımacılığı 2030 Strateji Belgesi 2020 yılı içinde tamamlanacak.
Lojistik Haberi
Deniz Taşımacılığında 2030 Strateji Belgesi hazırlanacak

Türk Armatörler Birliği’nin Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Türk deniz taşımacılığının gelecek 10 yılını şekillendirecek bir strateji dokümanı hazırlanmasına karar verildi. Türk Deniz Taşımacılığı 2030 Strateji Belgesi çalışmalarına başlanması için karar alındı.

 

Türk Deniz Taşımacılığı 2030 Strateji Belgesi kurulan bir yönlendirme komitesi vasıtasıyla bu çalışmalara bir başlangıç yapacak ve söz konusu çalışma 2020 yılı içinde tamamlanacak.

 

Bu stratejik dokuman Türk deniz taşımacılığının geleceğini şekillendirecek, uluslararası anlamda rekabet gücünü artıracak, yatırım kararlarımıza ve yeni finansman modellerimize ışık tutacak, yeni ekonomik destek modelleri sunacak, gelecek ihtiyaçlarıyla bağlantılı olarak yeni insan gücü yetiştirme programları oluşturacak, teknolojinin dönüşüm ve gelişim gücünü deniz taşımacılığımıza yansıtacak, deniz taşımacılığıyla alakalı birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sunacak, üniversiteler ve sektörü bir araya getirerek bilimsel uygulama alanlarının şekillenmesini sağlayacak, Türk deniz taşımacılığını dünyaya tanıtacak ve daha birçok ihtiyacımızı planlı bir uygulama şekline dönüştürecek.

 

Bu doküman bir ihtiyaç belirleme, sektörde orta akıl yaratma, planlama ve eyleme geçme süreçleri ile oluşturulacak.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Deniz, Taşımacılığında, 2030, Strateji, Belgesi, hazırlanacak, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı