UTİKAD’a denizci başkan UTİKAD’a denizci başkan

1913 yılında kurulan Türkiye’nin en köklü denizcilik kuruluşlarından İzmir Deniz Nakliyecileri Derneği, Olağan Genel Kurulu'nu üyelerinin yoğun katılımı ile Küçük Kulüp Alliance Restoran’da gerçekleştirdi.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Şükriye Vardar’ın açılış konuşmasıyla başlayan Genel Kurul, dernek üyesi ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk’ün divan başkanlığında yapıldı. Atatürk ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulan toplantıda, 2023 yılına ait faaliyet raporu, gelir-gider tablosu, denetici raporu görüşüldü. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu oybirliği ile ibra edildi.

Genel Kurulda yapılan seçim sonucunda, Şükriye Vardar Yönetim Kurulu Başkanlığına oybirliği ile yeniden seçildi. Yönetim Kurulu’nda Yiğit Özbütev, Lucien Arkas, Salih Ürker, Corrado Dragonetti, Bernard Arcas ve Ahmet Neşet Erensoy yer aldı.

Denetim Kurulu ise Didem Ünlü, Alper Bayır ve Umut Yalçın’dan oluştu.

Yönetim Kurulu Başkanı Şükriye Vardar, dernek olarak 2023 yılında sektör için çok sayıda faaliyette bulunduklarını belirterek, deniz taşımacılığını ve denizcilik sektörünü ileri götürecek çalışmalara 2024 yılında da devam edeceklerini söyledi.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi