UTİKAD’ın 41. Seçimli Olağan Genel Kurul toplantısı 27 Kasım Pazartesi günü Radisson Blu Şişli Hotel’de yapıldı.

FIATA Başkanı Turgut Erkeskin’in de katılımıyla yapılan Genel Kurul toplantısında UTİKAD’ın yeni Yönetim Kurulu belirlendi.

Ayşem Ulusoy: Sektörümüzün temsil gücünü artıracak çalışmalar yaptık

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayşem Ulusoy, seçimden önce yaptığı konuşmada “Dünyanın ve ülkemizin pandemiyle, çatışmalarla, küresel ekonomideki daralmayla ve doğal afetlerle sınandığı böyle bir dönem hem Yönetim Kurulu’ndaki meslektaşlarım hem UTİKAD İcra Kurulumuzu oluşturan ekibimiz hem de siz değerli üyelerimizle oluşturduğumuz sinerji olmasa herhalde aşılamazdı” dedi.

Ticaret Bakanlığı'ndan yurt dışı lojistik dağıtım ağına onay Ticaret Bakanlığı'ndan yurt dışı lojistik dağıtım ağına onay

Yönetime ve üyelere, destekleri için teşekkür eden Ulusoy, “Çalışma dönemimizde sektörümüzün temsil gücünü artıracak çalışmalar yaptık, kamu idaresi birimleri ile eşgüdüm ve uyum içerisinde çalışarak sektörel taleplerimizi aktardık. Üyelerle temasımızı artırdık, dernek iş süreçlerimizi belirledik. Bölgelerde derneği daha aktif kıldık, üyelerimizin ve derneğimizin görünürlüğünü artırdık” ifadelerini kullandı.

Yeni başkan Bilgehan Engin

Konuşmanın ardından yapılan oylamada UTİKAD Yönetim Kurulu ile Denetim, Disiplin ve Tahkim Kurulu üyeleri belirlendi. Bilgehan Engin, oy birliğiyle yeni başkan oldu.

"Demokratik ve katılımcı bir ruhla çalışmaya devam edeceğiz"

Engin, başkan olarak yaptığı ilk konuşmada, “Yönetim Kurulu olarak alacağımız sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek ve üyelerimiz için değer yaratmak adına üyelerimizle eşgüdüm ve uyum içerisinde, demokratik ve katılımcı bir ruhla ülkemiz, sektörümüz ve üyelerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Engin konuşmasında şunları kaydetti: “40 yıla yaklaşan tarihiyle UTİKAD hem uluslararası hem de ulusal alanda lojistik sektörünün referans noktası haline geldi. Çok önemli bir mirası devraldığımızın farkındayız. Bu farkındalık derneğimizin misyon ve vizyonu doğrultusunda bizleri motive edecek.”

Yeni yönetim

Asil Üyeler

Bilgehan Engin
Ayşem Ulusoy
Arkın Obdan
Barış Dillioğlu
Cumhur Erzurumluoğlu
Esen Öz Tekayak
Murat Gümüşlüol
Tolgahan Bulut
Serdar Ayırtman
Serkan Eren
Yüksel Kahraman

Yedek Üyeler

Adem Güler
Ayfer Vurgun
Devrim Fırat
İbrahim H. Delgezenli
Kaan Aydın
Özgecan Er Çevlik

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi