Kaptan Lobanov adlı trol teknesinin mürettebatından biri, 19 Mart'ta Baltık'ta yapılan bir Rus Donanması tatbikatı sırasında gemiye bir füzenin isabet ettiğini söyledi. Üç mürettebatın öldüğünü, dördünün yaralandığını ve geminin battığını söyledi. Sosyal medyada dolaşan görüntülerde geminin enkazının bir iskelede kısmen alabora olduğu görülüyor. 

Rus müdahale birimleri ilk etapta olayı gemide kaza sonucu çıkan bir yangın olarak tanımladı ve mürettebattan bir kişinin öldüğünü, iki kişinin de kayıp olduğunu bildirdi. TV Rain'e konuşan kazazede, kurtarılan dört kişinin Rus güvenlik güçleri tarafından sorgulandığını ve hikayelerini anlatmamaları yönünde talimat aldıklarını iddia etti. 

İran: Hürmüz Boğazı'nı kapatabiliriz İran: Hürmüz Boğazı'nı kapatabiliriz

TV Rain tarafından elde edilen bir videoda geminin saldırı sırasında kaptan köşkünü kaybettiği görülüyor. Enkaz halindeki gövde hala alevler içindeydi ve sancak tarafında büyük bir enkaz alanı ve bir cankurtaran salı yüzüyordu.  

Rus yayın kuruluşu Lenta'ya göre, Boikiy korveti aynı anda Baltık'taki bir eğitim sahasında topçu atışları ve sahte gemisavar füze fırlatma tatbikatları yapıyordu. 

Editör: Haber Merkezi