Prof. Dr. Kerim Atamer, sektör temsilcileriyle buluştu


Haber
02 Haziran 2020 - Salı 16:04
 
Prof. Dr. Kerim Atamer, sektör temsilcileriyle buluştu
Prof. Dr. Kerim Atamer denizcilikte Çatma Hukuku’nun Temel İlkeleri hakkında online olarak bir sunum gerçekleştirdi ve soruları cevapladı.
Deniz Ticareti Haberi
Prof. Dr. Kerim Atamer, sektör temsilcileriyle buluştu

Omur Marine webinarına konuk olan Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerim Atamer, Çatma Hukuku’nun Temel İlkeleri konulu bir sunum gerçekleştirdi. Çatmalarda milletler arası sözleşmeler konusunda bilgiler veren ve örneklerle maddeleri anlatan Prof. Dr. Kerim Atamer, “Milletlerarası sözleşme 1926 tarihli bir sözleşmedir ve biz ülke olarak 1955 yılından beri bu sözleşmeyi uyguluyoruz. Örneğin, Türkiye sularında gerçekleşen çatmada milletler arası sözleşme şartları oluşmamışsa konu Türkiye mahkemelerinde ele alınır. Örneğin, Norveç milletler arası sözleşmeye tabidir ve çatma olursa milletler arası mahkemelere tabi olur” dedi.

Prof. Dr. Kerim Atamer sunumunda; Çatma sonucunda ortaya çıkan sorunları, çözüm önerilerini ve tarafların tabi oldukları uluslararası sözleşmeler, sigorta firmalarının üzerine düşen sorumluluklar, gemi adamlarının sorumlulukları ve yetkileri konusunda yaptığı sunumu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

7DENİZ / ÖZEL

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Cengiz Tepebaş
Etiketler: Prof., Dr., Kerim, Atamer,, sektör, temsilcileriyle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı