"Canlı Takip" ile Hapag-Lloyd müşterileri artık gönderilerini çıkış noktasından varış noktasına kadar takip edebiliyor. Şirket halihazırda kuru konteyner filolarının üçte ikisinden fazlasını takip cihazlarıyla donatmış durumda ve bu yaza kadar filoların tamamını kapsayacak şekilde kurulumlar devam ediyor.

Hapag-Lloyd COO'su Dr. Maximilian Rothkopf, "Küresel lojistiğin kör noktalarını kapatıyor, müşterilerimiz için gerçek zamanlı karar verme ve risk azaltma sağlarken, kutu filomuzun daha verimli bir şekilde yönlendirilmesine olanak tanıyor" dedi.

Hapag-Lloyd ilk çeyrekte düşüşte Hapag-Lloyd ilk çeyrekte düşüşte

Hapag-Lloyd, Nisan 2022'de tüm standart nakliye konteynerlerini gerçek zamanlı izleme ile donatan ilk nakliye şirketi olma hedefini açıkladı ve ilk kurulumlar aynı yıl içinde başlayacak. Kurulan IoT cihazları GPS tabanlı konum verileri, sıcaklık ölçümleri gibi gerçek zamanlı verileri iletebiliyor ve ani titreşimleri izleyebiliyor.

Küresel Ticari Geliştirme Başkanı Henrik Schilling, "Başarılı pilot aşamamızın katılımcıları, en büyük endişelerinden birini ortadan kaldırmak için ekstra yol kat ettiğimizi zaten kabul ettiler. Şimdi bu ürünü daha da geliştirmek için tüm müşterilerimizi bu yolculuğa çıkarmak istiyoruz. Şu anda izleme verilerini API aracılığıyla müşterilerin operasyonel sistemlerine beslemek için çalışıyoruz. Ürünü geliştirmek için bir diğer kilometre taşı da Tahmini Varış Süresi (ETA) Tahmini olacak" dedi.

Hapag-Lloyd ilk olarak 2019 yılında soğutuculu konteyner filosunu gerçek zamanlı olarak izlemeye başlamıştı. Şirket başlangıçta bunu 2023'ün başlarında standart nakliye konteynerleri için de kullanılabilir hale getirmeyi planlamış ve 2023'ün sonuna kadar tüm kuru konteyner filosunu izlemeyi hedeflemişti.

Editör: Haber Merkezi