Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 14:21
 
Batan gemide arama kurtarma çalışmaları devam ediyor
Tanzanya'da Victoria Gölü'nde perşembe günü batan gemide arama kurtarma çalışmaları 6. gününde devam ediyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı 207'ye yükselirken, dalgıçlar cumartesi günü geminin enkazından bir kişiyi canlı olarak çıkarıldı.
Güncel Haberi
Batan gemide arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

Gölde arama çalışmalarını sürdüren dalgıçlar, gemiden ses duymalarının ardından bulduğu hava boşluğunda yaşama tutunan bir kişiyi tespit etti. Dikkatli bir çalışmanın ardından sudan çıkarılan yolcu hastaneye kaldırıldı. Yetkililer 6 gün sonra sudan çıkarılan yolcunun sağlık durumuna ilişkin açıklama yapmadı.

En az 300 kişinin bulunduğu tahmin edilen gemiden çıkan ölü sayısının daha da artmasından endişe ediliyor. Gemiden sağ olarak kurtulanlardan biri olan Charles Ngarima, kaza anında geminin çok hızlı bir şekilde ters döndüğünü belirterek kurtulma anını "Bir anda geminin altında kaldık. Nereye varacağımı bilmeden yüzmeye başladım, şans yanımda oldu" sözleriyle anlattı.

Kazadan sağ kurtulan Jennifer Idhoze ise gemi ters dönmeden önce suya atlayarak hayatta kaldığını ifade etti. 'MV Nyerere' adlı gemide kaybolanların yakınları, karaya sadece 50 metre uzaklıkta meydana gelen faciada sevdiklerinin akıbetini merakla bekliyorlar. Ülkede, kazada hayatını kaybedenler anısına cuma günü üç günlük yas ilan edilmişti.

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Batan, gemide, arama, kurtarma, çalışmaları, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı