Türk römorkör üreticisi ve işletmecisi Sanmar, Karbon Ayak İzi Raporu (CFR) hazırladığını duyurdu. Sanmar, gemi inşa sektöründe böyle bir çalışmayı tamamlayan ve doğrulayan ilk şirket oldu.

İlk olarak Ağustos 2023'te yayınlanan rapor, LRQA Belgelendirme Hizmetleri tarafından denetlendi. Sanmar'dan yapılan açıklamada, raporun derlenmesinde izlenen titiz yaklaşımı ve içeriğinin kalitesini ve doğruluğunu teyit eden bir LRQA Bağımsız Güvence Beyanı verildiği belirtildi.

Raporun hazırlanması ve LRQA tarafından onaylanması için Sanmar tarafından kurulan Karbon Ayak İzi Çalışma Grubu tarafından belirlenen yol haritası, grup için uzman eğitimini de içerdi. Bu eğitim, grup üyeleri, muhasebe, idari, bakım ve çevresel roller ile ilgili çalışanlar için planlandı. Ayrıca tüm beyaz yaka personeli için çevrimiçi iç CFR eğitimi de planlandığı bildirildi.

Sanmar Denizcilik Kurumsal Strateji Direktörü İpek Gürün konuya ilişkin şunları söyledi: "Karbon Ayak İzi Raporu’nun (CFR) hazırlaması ve LRQA tarafından doğrulanmasını ve onaylanmasını başarmak hiç de kolay bir iş değil. Bu kilometre taşına ulaşılmasında emeği geçen herkesi kutluyor ve gösterdikleri yoğun çaba için teşekkür ediyorum."

Denizcilik sektörü 2025'te 1,3 milyar euro yakıt cezası ödeyecek! Denizcilik sektörü 2025'te 1,3 milyar euro yakıt cezası ödeyecek!

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi