Marmara Denizinde bir aydır avlanması yasak olan karides için yasak 31 Ocak gecesi itibariyle bitti. Tekirdağlı balıkçılar, karides için ağ atmaya başladı.

Marmara Denizi'nde 1-31 Ocak tarihleri arasında her türlü istihsal vasıtası ile karides avcılığı yasak olması sebebiyle Tekirdağlı balıkçılar, ağ atmaya başladı. Yaklaşık bir aydır yasağın kalkacağı 1 Şubat 2023 tarihini bekleyen Tekirdağlı balıkçılar, vatandaşlara uygun ve taze balık yedirmeye devam edeceklerini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, “Ocak ile Şubat arasında 1 aylık bir yasağımız vardı. Allah’ın izniyle bu akşam saat 00.00’dan sonra karidese gidecek olan arkadaşlarımız ‘Vira Bismillah’ diyecekler. Allah izin verirse, karides olacak, Jumbo, mezgit, dil balığı, tekir balığı olacak. Vatandaşlarımız uygun ve taze balık yemeye devam edecekler inşallah. Havaların soğumasıyla balık biraz daha lezzet kazanır. Vatandaşlarımız bol bol hamsi, istavrit, karides yiyecekler” dedi.

2023-2024 balıkçılık av sezonu kapandı 2023-2024 balıkçılık av sezonu kapandı

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi