Alman operatör H. Schramm Towage’a inşa edilen güçlü yeni liman römorkörü için Sanmar Altınova Tersanesi'nde düzenlenen “İsim Verme Töreni”ne düzenlendi. Cumartesi günü düzenlenen törene römorkör sektörünün önde gelen yöneticileri de katıldı.

Törenin konukları arasında Schramm Towage firma sahibi Hans-Helmut Schramm,firmanın Genel Müdürü NicoAndritter-Witt, Robert Allan Ltd Başkanı ve CEO'su Michael S. Fitzpatrick ve Orta Doğu İş Geliştirme Direktörü Oben Naki, Fairplay Towage Genel Müdürü Philip Harmstorf ve Kıdemli Satış Müdürü Finn Roppel yer aldı.

Römorkörün isim annesi olan Lara König römorköre oğlu Bo’nun ismini verdi.

Sanmar Tersaneleri Ticaret Direktörü Rüçhan Çıvgın törende şunları söyledi:
“Sektörümüz, yeni teknolojilerin devreye girmesiyle büyük bir değişim sürecinden geçiyor. Hepimiz için heyecan verici ve zorlu bir dönem, bütün bu değişimlere rağmen isim verme törenleri gibi köklü geleneklerin devam etmesinin iyi olduğunu düşünüyoruz. Bunlar geçmişle bir bağlantıdır, başarılarımıza işaret eden önemli göstergelerdir ve gelecek için umut sunar. Değerli misafirlerimizin etkinliğe katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. BO, kendi sınıfında bugüne kadarki teknolojik açıdan en gelişmiş ve çevre dostu olan güçlü bir römorkördür. Özel operasyonel ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmak için Schramm Towage ile yakın işbirliği içinde çalıştık."

H. Schramm Towage Genel Müdürü Nico Andritter-Witt ise şöyle konuştu:
“Aile ve arkadaşlarla hatırlanacak çok güzel bir etkinlik oldu. BO, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel işlevsellikte, onu Ocak 2024'te filomuza katacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. BO ile geleceğe  daha iyi ve hazır bir konumda olacağız."

BO'nun, Sanmar’ın popüler serilerinden biri olan Deliçay / TRAktor-Z 2500SX dizaynına sahip olduğu ve Robert Allan tarafından Sanmar isterlerine uygun olarak dizayn edildiği bildirildi.

25,3 m boyunda ve 12 m'lik genişliğe sahip olan BO, gemi manevra - terminal destek hizmetleri ve eskort operasyonları için, iki adet yüksek hızlı, elektronik kontrollü IMO Tier II uyumlu 2100kW CAT 3516C ana makinelerle donatıldı. 75 tonluk çeki gücüne ve 12.5knot seyir hızına ulaşabilir ve Fi-Fi 1 yangınla mücadele kapasitesine sahip.

1926 yılında kurulan H. Schramm Towage, esas olarak Elbe Nehri, Kuzey Denizi, Baltık Denizi ve Kiel Kanalı'nın kesiştiği noktada faaliyet gösteriyor. BO ise, Elbe ağzında ve Kiel Kanalı'nın batı ucunda bulunan Brunsbüttel'deki faaliyetlerine katılacak.

Med Marine ve Igmar'dan römorkör anlaşması Med Marine ve Igmar'dan römorkör anlaşması

Deliçay XIV olarak da bilinen BO, Sanmar'ın Schramm'a teslim ettiği altıncı römorkör olacak ve 2020’de teslim edilen eş römorkör SÖNKE’ye katılacak.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi