M/V Kenan Mete gemisinin 6 Türk mürettebatından yardım çağrısı
Haber
29 Eylül 2020 - Salı 11:26
 
M/V Kenan Mete gemisinin 6 Türk mürettebatından yardım çağrısı
Mısır’ın Adebiya Limanı’nda Süveyş Ekonomik Bölgesi tarafından el konularak satışa çıkarılan Royal Mar Denizcilik’e ait M/V Kenan Mete isimli gemide mahsur kalan 6 Türk mürettebatı yardım çağrısında bulundu.
Güncel Haberi
M/V Kenan Mete gemisinin 6 Türk mürettebatından yardım çağrısı

Royal Mar Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği LTD’ye ait M/V Kenan Mete isimli gemi 25 Haziran tarihinden bu yana Mısır’ın Adebiya Limanı’ında rehin tutuluyor. Gemide bulunan 6 Türk denizci olumsuz şartlar altında yaşamını sürdürmeye ve hukuki mücadelelerini tek başlarına vermeye çalışıyor. Geminin baş mühendisi Hasan Karaaslan konuyla ilgili bakanlığa bir dilekçe gönderdi.

 

Türk elçiliğinin kendilerine sahip çıkmadığını dile getiren Karaslan, hukuki açıdan avukat, kumanyasızlık ve susuzluk sıkıntısı çektiklerini belirtti. Mısırlı yetkililerin ve bağlı bulundukları acentenin kendilerine karşı olumsuz bir tutum sergilediği ve hukuki yollarla haklarını arayamadıklarını engellemelerle karşılaştıklarını belirtti.

 

Kahire Büyükelçiliği'ne de sitem eden Karaaslan, Süveyş Ekonomik Bölgesi tarafından gemilerinin bir milyon dolara satışa çıkarıldığını belirterek, kendilerine arka çıkacak ve güvenebilecekleri kimselerin olmadığını vurguladı. Ayrıca bakanlıktan acil yardım talebinde bulunuldu.

 

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: M/V, Kenan, Mete, gemisinin, 6, Türk, mürettebatından, yardım, çağrısı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı