Hızlı tahlisiye botu ile yangına denizden müdahale etti
Haber
04 Ağustos 2021 - Çarşamba 16:01
 
Hızlı tahlisiye botu ile yangına denizden müdahale etti
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce, 3 hızlı tahlisiye (can kurtarma) botu, 1 adet Rhib bot ve 1 römorkör ve toplam 38 personeli ile denizden su sağlama ve denizden müdahale gibi yöntemlerle orman yangınlarına müdahale ediliyor.
Güncel Haberi
Hızlı tahlisiye botu ile yangına denizden müdahale etti

Türkiye’nin dört bir yanında ortaya çıkan orman yangınları ile mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Yangınla mücadelede bütün kurum ve kuruluşlarda üzerine düşen görevi yerine getirerek yangınları kontrol altına almaya çalışıyor. Bu kapsamda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından Marmaris ve Milas’ta devam eden yangınlara kıyıdan müdahale ediyor.

 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bölgede 3 hızlı tahlisiye botu, 1 adet Rhib bot, 1 römorkör ve toplam 38 personeli ile denizden su sağlama ve denizden müdahale gibi yöntemlerle orman yangınlarıyla mücadeleye destek veriyor.

 

 

Yangının Termik Santrale ulaşmaması için 2 can kurtarma botu ile müdahale edildi

 

KIYEM-2 ve KIYEM-6 hızlı can kurtarma botları, Kemerköy Termik Santrali yakınlarındaki söndürme çalışmalarına destek olmak amacıyla gece boyunca Ören Ufuk Tersanesi’nde tankerlere denizden su sağlarken, KIYEM-5 hızlı can kurtarma botuyla Marmaris’teki yangına denizden müdahale etti.

 

Destek gelmeye devam ediyor

 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce, yangınla mücadeleye daha fazla destek aktarılacağı açıklanarak, 1 hızlı tahlisiye botu, 1 römorkör, 2 bin metre yangın hortumu, yangın pompaları ile ilave araç ve destek personeli de bölgeye intikal ettiği bildilrildi.

 

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Hızlı, tahlisiye, botu, ile, yangına, denizden, müdahale, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı