2017 yılında 10 yıllık bir anlaşma kapsamında kurulan CMA CGM, Cosco Shipping, Evergreen ve OOCL'den oluşan gemi grubu, gemi paylaşım anlaşmasını Mart 2032 sonuna kadar sürdürme konusunda anlaştı.

OCEAN Alliance, 2017'den bu yana dört ortağın hızlı transit süreleri, rekabetçi sefer sıklıkları ve en geniş liman kapsamı ile hizmet sunmasını sağladı. Anlaşma, ağırlıklı olarak Asya'yı Kuzey Avrupa, Akdeniz, Orta Doğu ve Kuzey Amerika'nın Doğu ve Batı kıyılarına bağlayan 7 büyük Doğu/Batı ticaretini kapsıyor.

OOCL’den yapılan açıklamada, "OCEAN Alliance, en az beş yıllık işbirliği süresinin uzatılmasının onaylanmasıyla istikrarlı ve güvenilir hizmet sağlamak için müşterilerine açık ve olumlu bir sinyal vermek arzusundadır. Sürdürülebilir ve sorumlu bir ittifak olarak, müşterilerimize sürekli yüksek kaliteli taşımacılık sağlayabileceğimize ve yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere uygun olarak küresel olarak istikrarlı bir tedarik zincirine katkıda bulunabileceğimize inanıyoruz" denildi.

PANAMA, AVRUPA BİRLİĞİNİN YÜKSEK RİSKLİ ÜLKELER LİSTESİNDEN ÇIKTI PANAMA, AVRUPA BİRLİĞİNİN YÜKSEK RİSKLİ ÜLKELER LİSTESİNDEN ÇIKTI

CMA CGM Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Rodolphe Saadé anlaşmaya ilişkin şunları söyledi: "CMA CGM Grubu 2017 yılından bu yana OCEAN Alliance bünyesindeki ortaklarıyla birlikte en geniş denizcilik ağını sınıfının en iyisi hizmetlerle birleştirmeye kararlıdır. İşbirliğimizi en az 5 yıl daha uzatma kararı, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılama ve daha da güvenli, güvenilir ve sürdürülebilir tedarik zincirleri oluşturma taahhüdümüzü pekiştiriyor. Çeşitliliğimiz gücümüzdür, birlikte sektörümüze öncülük etmeye devam edeceğiz."

Editör: Haber Merkezi