Denizcilik sektörü başta olmak üzere pek çok sektörde klaslama, denetim gibi birçok alanda hizmet sağlayan Türk Loydu, kuruluşunun 62. yılını kutluyor.

62. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Türk Loydu Vakfı’ndan yapılan açıklamada “Sürekli gelişim anlayışımızla sektörde öncü bir konuma ulaşmamızı sağlayan her bir emeğin, bu başarının temel taşları olduğunu biliyoruz. Türk Loydu olarak, bu köklü mirası daha da ileriye taşıma azmi ve kararlılığı içindeyiz” denildi.

Türk Loydu Vakfı’nın sosyal medya hesabından 62. yıl için hazırlanan bir video da paylaşıldı.

Tamer Kıran’dan kutlama mesajı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran da Türk Loydu’nun 62. kuruluş yıl dönümünde bir mesaj paylaştı.

Kıran, “27 Şubat 1962 yılında kurulan Türk Loydu Vakfı, denizcilik sektörü başta olmak üzere enerjiden imalata, savunma sanayiinden lojistiğe kadar tüm sektörlerde; klaslama, denetim, kalite yönetim ve ileri mühendislik gibi birçok alanda hizmet veren milli kuruluşumuzdur” dedi.

Başkan Kıran, mesajının devamında şunları kaydetti:

Gemi geri dönüşümü baskılarla karşı karşıya Gemi geri dönüşümü baskılarla karşı karşıya

“Günümüzde Türk bayrağının ‘beyaz liste’de yer almasında büyük katkıları bulunan Türk Loydu, uzun uğraşlar neticesinde geçtiğimiz yıl Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örgütü’nün danışmanı statüsünde uluslararası bir kuruluş olan Uluslararası Klaslama Kuruluşları Birliği’ne (IACS) 12. üye olarak kabul edilerek, başarılarını zirveye taşımıştır. Türk Loydu Vakfı’nın, 62. kuruluş yıldönümünü kutlarken, kuruluşunda emeği geçenleri minnetle anıyor, bugün görevde bulunan yönetim kurulu başkan ve üyelerine başarılar diliyorum.”

GMO’dan paylaşım

Gemi Mühendisleri Odası da (GMO) bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajda, “62 yıl önce temellerini attığımız milli kuruluşumuz Türk Loydu Vakfı'nın kuruluş yıl dönümü vesilesiyle duyduğumuz gurur ve mutluluğu paylaşıyoruz” denildi.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi