İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Meclis eski Başkanı Cengiz Kaptanoğlu, başkanlık yaptığı dönemde yatırımına öncülük yaptığı Milas Ören’de yapımına devam edilen yat imalat, bakım, onarım ve çekek yerinin inşasında son aşamaya gelindiğini duyurdu. Kaptanoğlu, S.S. Yat İmalat Bakım Onarım ve Çekek Yeri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi tarafından inşası devam eden Milas Ören Yat İmalat, Bakım, Onarım ve Çekek Yeri’nin 23 Nisan 2024 tarihinde açılacağının müjdesini verdi. 

Kaptanoğlu, 7deniz’e yaptığı açıklamada, Milas Ören’in yat turizmi merkezine dönüştüğüne işaret ederek, şunları söyledi: 

“İMEAK DTO Meclis Başkanı olduğum süreçte Milas Ören’de öncülük ettiğim bu önemli projeyi yerinde ziyaret ederek yat sektörümüzün gelişimi için ne kadar doğru bir karar  vermiş olduğumuzu bir kez daha gördüm. 23 nisan 2024’te açılışı yapılacak olan Milas Ören Yat İmalat Bakım Onarım ve Çekek Yeri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’ne emeği geçen eski müsteşarımız İsmet Yılmaz Bey’e, Belediye Başkanımız Kazım Turan’a Milas Bodrum Meclis Üyesi Nazmi Doğruy’a ve emeği geçen herkese çok  teşekkür ediyorum.”

Milas Ören’de, Kemerköy Termik Santralinin yakınındaki 283 bin 71 metrekarelik hazine arazisinde yapılmakta olan tesiste 1200 yat çekilebilecek ve yılda 60 yat inşa edilebilecek.

5. TYBA Yacht Charter Show 3-7 Mayıs'ta yelken açacak 5. TYBA Yacht Charter Show 3-7 Mayıs'ta yelken açacak

7DENİZ - ÖZEL 

Editör: Haber Merkezi