İspanya, İsrail'e silah taşıyan geminin limana yanaşmasına izin vermedi İspanya, İsrail'e silah taşıyan geminin limana yanaşmasına izin vermedi

AD Ports Grubu, 31 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Abu Dabi Ulusal Sergi Merkezi'nde (ADNEC) "Limanları Yeniden Keşfetmek" teması altında düzenlenecek olan Uluslararası Abu Dabi Limanlar ve Limanlar Birliği (IAPH) Dünya Limanları Konferansı 2023'e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

IAPH Dünya Limanları Konferansı, MENA bölgesinde ilk kez dönüm noktası niteliğinde bir adım olarak düzenlenen, limanların küresel ticaret sektörünü desteklemede oynadığı önemli rolün ana hatlarını çizen önemli bir küresel platformdur.

100'den fazla konuşmacı, sektörün en etkili isimlerinden bazılarının yanı sıra dünyanın dört bir yanından önde gelen liman operatörlerinin ve 35'ten fazla açılış konuşmasına, genel panele, ara oturumlara ve yuvarlak masa tartışmalarına katılacak seçkin bir uzman grubunun da katılması bekleniyor.

AD Ports Grubu, küresel ticaret sektöründe lider bir stratejik konuma sahiptir. Şirket, Konferans sırasında üst düzey yöneticilerin aktif katılımıyla enerji dönüşümü, veri iş birliği ve dayanıklılık konularındaki uzmanlığını sunacak. Grubun çeşitli uluslararası ilişkiler ağı, sektör için sürdürülebilir büyümenin sağlanmasına yönelik net planların geliştirilmesine katkıda bulunan tartışmaları zenginleştirecektir.

Forum, BAE'nin 2022'den beri başkanlığını yaptığı ve AD Ports Grubu Genel Müdürü ve Grup CEO'su Kaptan Muhammed Cuma El Shamisi tarafından temsil edilen Arap Deniz Limanları Federasyonu'nun kuruluşunun 47. yıldönümüne denk geliyor. Abu Dabi, Konferansın oturum aralarında Federasyon Yönetim Kurulu'nun 61. toplantısının oturumlarına ev sahipliği yapacak.

AD Ports Grubu Genel Müdürü ve Grup CEO'su Kaptan Muhammed Cuma El Shamisi, "Dünya Limanlar Konferansı 2023, küresel olarak denizcilik sektörünün en önemli platformlarından biridir ve sektördeki temel zorluklara ve fırsatlara değinecektir. AD Ports Grubunun bu etkinliğe ev sahipliği yapması, Abu Dabi'nin sektörde uluslararası alanda oynadığı önemli konumu doğruluyor. Bilge liderliğimizin vizyonu ve rehberliği doğrultusunda odak noktamız, Abu Dabi'nin küresel ticaretin önde gelen merkezlerinden biri ve gelişmekte olan pazarlara açılan önemli bir kapı olarak rolünü güçlendirmektir."

"Yerel ve bölgesel olarak limanlar, altyapı ve operasyonel süreçler açısından son yıllarda önemli ilerlemelere tanık oldu. Ekonomilerin büyümesine ve refahına katkı sağlamada kilit rol oynayan teknolojik gelişmelerin ön saflarında yer alan sektör, bu trendler küresel etkinliğin temel odak alanları olacak." dedi.

Kaptan El Shamisi, Konferansın bu yılki temasının "Limanları Yeniden Keşfetmek" olduğunu vurguladı ve liman sektöründeki ilerlemeyi hızlandırmak için etkili yöntemler oluşturma hedefinin altını çizdi. Ayrıca fikir, bilgi ve en iyi uygulama alışverişi yapma çabalarını da güçlendirecek ve gelecekteki potansiyel fırsatları kolaylaştırmak için yeni ortaklıklar kuracak.

S&P Global ile iş birliği içinde düzenlenen Dünya Limanları Konferansı'nda bir dizi kritik sektör konusunun tartışılması planlanıyor. Bu etkinlikte örnek olay incelemelerinin analiz edilmesine ve sektördeki çeşitli taraflar arasındaki iletişim ve iş birliğinin geliştirilmesine odaklanan bir dizi özel oturum, çalıştay ve panel yer alacak.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi