Uzmar Tersanesi tara­fından dünyanın en büyük römorkör operatör­lerinden biri olan SVIT­ZER için inşa edilen ve İn­giltere'nin Liverpool Li­manı'nda görev yapacak olan SVITZER Elizabeth RAstar 3200W Class Es­kort Römorkörü'nün tes­lim töreni gerçekleştirildi. Tasarımı Robert Allan Ltd. tarafından yapılan RAs­tar 3200W serisi SVIT­ZER Elizabeth römorkörü 26 Mayıs'ta teslim edildi. Teslim töreninde konu­şan Uzmar Genel Müdürü Noyan Altuğ “Bizler mü­hendisiz. Bizler müşteri­lerimizin talepleri doğrul­tusunda mühendislik tek­nolojileri geliştiriyor ve inşa ediyoruz. Yaptığımız işler ile gurur duyuyoruz. Her bir römorkörü teslim ettiğimiz zaman orada Uz­mar’ın bayrağının dalga­lanması bizlere gurur veri­yor” diye konuştu.

Med Marine, Yunanistan'ın en eski şirketi için römorkör inşa edecek Med Marine, Yunanistan'ın en eski şirketi için römorkör inşa edecek

Uzmar olarak yeşil bir dünya bilinci ile hareket ettiklerini söyleyen Altuğ, "Yeşil bir dünya hepimizin sorumluluğu. Uzmar gele­cekte sıfır karbon ile inşa etmeye devam edecektir” şeklinde tamamladı.

SVITZER Elizabeth, görev yapacağı Liverpo­ol Limanı'na yapacağı ilk yolculuğu için birkaç gün içinde Uzmar Tersanesi'n­den ayrılacak.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi