"Çinliler ve Ruslara Kızıldeniz'den güvenli geçiş izni verildi" "Çinliler ve Ruslara Kızıldeniz'den güvenli geçiş izni verildi"

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ithalat çalışmalarına yüklü bir ihaleyle döndü. Bloomberg'in haberine göre TMO 790 bin tonluk buğday ve 48 bin tonluk ayçiçek yağı ithalatı için ihale açtı. Kaynakların verdiği bilgiye göre buğday ithalat ihalesinde teklifler 28 Şubat tarihine kadar toplanacak.

395 bin tonluk birinci partinin teslimatının 8 Mart-7 Nisan arasında yapılması öngörülüyor. Bu partide İskenderun, Mersin, İzmir, Tekirdağ, Bandırma, Derince ve Samsun limanlarından 50 biner ton, Karasu limanından 25 bin ton, Trabzon limanından da 20 bin ton teslimat alınması planlanıyor. 395 bin tonluk ikinci partinin teslimatının ise 10 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşeceği belirtildi. Bu teslimatta da ilk partideki liman dağılımı uygulanacak.

48 bin tonluk ayçiçek yağı için ihale

TMO 48 bin tonluk ayçiçek yağı ithalatı ihalesinde teklifleri 24 Şubat tarihine kadar toplayacak. Bu ihalede 24 bin tonluk ilk parti teslimatın 13 Mart-13 Nisan arasında yapılması öngörüldü. Teslimatlar için İskenderun ve Mersin limanına 18 biner tonluk, Tekirdağ limanına ise 6 bin tonluk kapasite ayrıldı.

14 Nisan-14 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan ikinci parti teslimat için de aynı limanlar ve aynı hacimler geçerli olacak.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi