Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin eğitim alanındaki ağır yıkımının atlatılmasında çok önemli bir görevi üstlenen Karadeniz Lifeship Rauf Bey yaşam gemisi, eğitime hizmet vermeye lise olarak devam edeceği bildirildi.

İTÜ DEFAMED İzmir Şubesi mezunları 'Bahar Şenliği'nde buluştu İTÜ DEFAMED İzmir Şubesi mezunları 'Bahar Şenliği'nde buluştu

Nisan ayından itibaren İskenderun Balıkçı Barınağı’na demirleyen, 2 bin kişilik Karadeniz Lifeship Rauf Bey gemisi öncelikli olarak üniversiteye hazırlanan öğrencilerin hem barınma, hem etüt hem yaşam alanı haline getirilerek büyük bir misyonu yerine getirmişti.

İskenderun’da kalmayı sürdürecek olan yüzer yaşam alanı, Hatay İl Millî Eğitim Müdürü Harun Tüysüz ile Karadeniz Lifeship Proje Koordinatörü Umut Çevik’in imza attığı protokolle liseye dönüştürüldü.

Protokolün hayırlı uğurlu olması dileğinde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, protokol uyarınca gemide öğrencilerin eğitimine devam edilmekle beraber, öğrenciler ve öğretmenler için de yatılı okul olarak kullanılacağını söyledi.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi