Uluslararası denizcilik fuarı Posidonia 2024 başladı. 3-7 Haziran tarihleri arasında Atina Metropolitan Expo'da gerçekleşecek fuarda sektörün önde gelen liderleri ve dünya denizcilik sektörü, denizciliğin geleceğini şekillendiren kritik konuları ele alacak.

Posidonia Fuarı'nda 'Yeşil Denizcilik Zirvesi' Posidonia Fuarı'nda 'Yeşil Denizcilik Zirvesi'

Yunanistan Denizcilik İşleri ve Ada Politikası Bakanlığı, Yunanistan Deniz Ticaret Odası ve Yunanistan Armatörler Birliği'nin himayesinde ve Pire Belediyesi ile Yunanistan Denizcilik İşbirliği Komitesi'nin desteğiyle düzenlenen Posidonia 2024, 65'ten fazla seminer ve konferansa ev sahipliği yapacak.

Fuara dünyanın dört bir yanından 40 binden fazla denizcilik profesyonelinin gelmesi beklenirken, fuarda 82 ülkeden 2 binin üzerinde şirket de denizcilik ürün ve hizmetlerini sergileyecek.

Fuarda düzenlenecek panel ve seminerlerde yeni nesil gemilerin yönetimi, sektörün ekonomiye etkisi, ticaret rotalarındaki değişiklik, karbonsuzlaştırmaya yönelik sera gazı azaltma önlemleri ve alternatif yakıtlar, mürettebatın ihtiyaçları ve İK yönetimi ile jeopolitik gerilimlerin navlun piyasasındaki etkileri masaya yatırılacak.

İlgili haber: Posidonia Fuarı'nın programı belli oldu

İlgili haber: Posidonia 2024 fuar alanı için yoğun katılım talebi

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi