İş insanı Vedat Uğurlu'nun kurduğu Miray Denizcilik'e bağlı Life at Sea Cruises, 30 Kasım'da başlaması planlanan dünya seyahatinin, yolcu sayısının beklenenin altında olduğu gerekçesiyle ertelendiğini duyurdu.

Miray Denizcilik, ertelemeye ilişkin açıklama yayınladı.

“Bazı basın ve yayın organları tarafından son zamanlarda şirketimiz ve kurucumuz Vedat Uğurlu aleyhinde başlatılan asılsız haberlere karşı açıklama yapma zaruretimiz hasıl olmuştur” denilen açıklamada “Life of Sea projesi mega bir proje olup, yalnızca yolcu adedinin beklenenin altında kalması nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir” denildi.

Firmadan yapılan açıklamada, “Hali hazırda rezervasyon yapan yolcularımızın çoğu Avustralya ve Amerikan vatandaşı olup. Türk yolcumuz bulunmamaktadır. Rezervasyon yapan tüm yolcularla şirketimiz tarafından iletişime geçilmiş, konu hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Ücret iadesi talep eden tüm yolcularımıza da ödedikleri kabin ücretlerine ilaveten bu seyahat için yaptıkları tüm masraflar iade edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Yurtdışı çıkış harçlarının yükseltilmesi sektörü sıkıntıya sokacak Yurtdışı çıkış harçlarının yükseltilmesi sektörü sıkıntıya sokacak

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“Bu bağlamda şirketimiz ve kurucumuz aleyhinde yapılan bu asılsız ve çirkin iddialara karşı 5651 sayılı “Internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” çerçevesinde ilgili işle başlatılmıştır.

Öte yandan oluşan mağduriyete karşı her türlü hukuki hakkımız saklı kalmak üzere basın ve yayın organlarımızı bu tür mesnetsiz iddialara karşı iddia edilenlerin doğruluğunu araştırmaya, karşı söz hakkı vermeye ve her halükarda objektif olmaya davet ediyoruz.”

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi