Amerika Birleşik Devletleri'nin Maryland eyaletinde bulunan Baltimore şehrinde bir facia yaşandı. Şehrin ana köprüsü olan Francis Scott Key'e kargo gemisi çarptı. Köprü üzerindeki araçlar suya düştü. Singapur bandıralı Dali isimli 348 metre uzunluğunda olduğu belirtilen kargo gemisinin Sri Lanka’ya gitmek üzere Baltimore'dan demir aldığı bildirildi.

"Kitlesel can kaybı"

Baltimore Şehri İtfaiye Departmanı sözcüsü, Baltimore köprüsünün çökmesinin çok sayıda kişinin ölmesine neden olarak "kitlesel bir can kaybı" yarattığını doğruladı.

Yaralıların sayısı henüz doğrulanmadı.

Çökme nedeniyle tüm şeritler kapatıldı

Akdeniz'de tekne alabora oldu: 9 kişi hayatını kaybetti Akdeniz'de tekne alabora oldu: 9 kişi hayatını kaybetti

Köprüde meydana gelen çökme nedeniyle tüm şeritlerin her iki yönde de kapatıldığı belirtildi. Trafiğin ya şehrin içinden geçen yollara ya da liman tüneline yönlendirildiği kaydedildi.

Belediye başkanı olay yerine gidiyor

Baltimore Belediye Başkanı Brandon Scott, şehirdeki Francis Scott Key Köprüsü'nde yaşanan olaydan haberdar olduğunu ve yerel yetkililerle temas halinde olduğunu söyledi.

Scott, "Key Bridge'deki olaydan haberim var ve olaya yerine doğru ilerliyorum. Acil durum personeli olay yerinde ve çalışmalar sürüyor" dedi.

"Etkilenenler için dua edin"

Baltimore Bölgesi yöneticisi Johnny Olszewski Jr, köprünün çökmesinin ardından kurtarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Olszewski Jr, sosyal medyada, "Key Bridge'deki durumun farkındayım ve İtfaiye Şefim ve Acil Durum Operasyonları Direktörüm ile düzenli iletişim halindeyim. Kurtarma çalışmaları sürüyor. Lütfen etkilenenler için dua edin" paylaşımında bulundu.

Editör: Haber Merkezi