17. TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 6 Nisan'da ise İDO ile beraber SığacıkSamos gemi seferlerini de başlatacaklarını duyurdu.

Didim'den Yunan adalarına feribot seferleri başladı Didim'den Yunan adalarına feribot seferleri başladı

İstanbul Deniz Otobüsleri'nden de (İDO) seferlere ilişkin açıklama geldi. 

İDO, filosunda 5 feribot, 24 deniz otobüsü ve 18 arabalı vapur olmak üzere toplam 47 gemi ve 35 iskele olduğunu belirterek, "İDO olarak Marmara Bölgesi’nde yılda yaklaşık 11 milyon araç ve 35 milyon yolcuya 1.250 çalışanımızla hizmet vermek üzere yolcu ve araç taşımacılığı alanında faaliyet göstermekteyiz" denildi.

İDO, Marmara Denizi dışında, geçen yıl Hatay-Kıbrıs hattında iki gemiyle, bu yıl da Mersin-Hatay hattında bir gemiyle seferler gerçekleştirdiklerini vurgulayarak şu açıklamayı yaptı:
"Marmara Denizi’ndeki 36 yıllık deneyimimizin yanında Akdeniz deneyimlerimiz sonrası, 2024 yılında Ege Denizi’nde Sığacık Teos Marina-Samos seferlerimize başlıyoruz. 449 kişi kapasiteli hızlı deniz otobüslerimiz ile Ege kıyılarından adalara olan ulaşım süresini kısaltarak güvenli, hızlı ve konforlu bir yolculuk deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Ege adalarındaki ilk gemimizle Sığacık Teos Marina-Samos arasını 1 saate düşürdüğümüz seferlerimize nisan ayında başlamayı planlıyoruz. Ege adalarına açılmamızda iş birliği yaptığımız Teos Marina Genel Müdürü Faruk Günlü’ye desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Feribotumuzun ana bağlama ve kalkış yeri olan Teos Marina, İzmir merkeze 50 km mesafede olup yaklaşık 30-40 dakikalık yolculukla ulaşılabilmektedir. Ayrıca İzmir’den Seferihisar-Sığacık’a belediye otobüsleri bulunmaktadır. Özel aracınızla geldiğiniz takdirde Teos Marina içinde bağlı bulunan Samos feribotuna 100 metre mesafede marina içinde indirimli park hizmeti bulunmaktadır. Teos Marina giden yolcu salonu içinde Setur Duty Free bulunmaktadır. Gerekli izinlerin yetişmesi halinde gelen yolcu salonunda da nisan ayından itibaren Setur Duty Free hizmet verecektir.

Yolcu bileti yanına otel, restoran gibi konaklama ve yeme-içme hizmetinin de dahil olduğu tur paketleri satışını acenteler üzerinden sistemimize entegre ederek ilerleyeceğiz. Yunan adalarında geçerli olacak yeni vize açıklaması sonrası talebin artacağını öngörüyoruz."

İDO'dan yapılan açıklamada, farklı destinasyonlarda da acenteler ile iş birlikleri hedefledikleri kaydedildi. 

Editör: Haber Merkezi