Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 10:08
 
Marella Discovery 2 Kuşadası'na 1815 turist getirdi
Kruvaziyer turizminin önemli merkezlerinden Aydın'ın Kuşadası ilçesine, "Marella Discovery 2" kruvaziyeriyle 1815 turist geldi.
Deniz Turizmi Haberi
Marella Discovery 2 Kuşadası'na 1815 turist getirdi

Ege Port Limanı'na sabah saatlerinde 1815 yolcusu ve 757 personeliyle İngiliz turistleri taşıyan Bahama bayraklı "Marella Discovery 2" isimli kruvaziyer yanaştı.

İlçeye bu sezon 3. ve son seferini gerçekleştiren gemiden inen yolculardan bazıları tur otobüsleriyle Efes ve Meryem Ana Evi'ne giderken bazıları da kent merkezinde alışveriş yaptı.

Kuşadası Ege Port Limanı Genel Müdürü Azizi Güngör, açıklamasında, "Marella Discovery 2" gemisinin bu sezon ilçeye 5 bin 239 turist getirdiğini söyledi.

Güngör, "Normal şartlarda bugün sabah saatlerinde Kuşadası Ege Port limanına yanaşması beklenen Marella Discovery 2 hava koşulları nedeniyle Yunanistan'ın Siroz adasına uğramadan dün akşam saatlerinde Kuşadası Ege Port limanına yanaştı. Gemi yolcularının çoğunluğu akşam saatlerinden itibaren gemiden dışarı çıkarak Kuşadası’na akşam saatlerinde de hareketlilik kazandırarak Kuşadası esnafına büyük katkı sağladı." ifadelerini kullandı. 

Kruvaziyer turizminin gelecek yıldan itibaren daha da hareketlenmesini beklediklerini dile getiren Güngör, şöyle devam etti:

“2018 yılında bugüne kadar 139 kruvaziyer gemisi ile 110 bin 967 yolcu geldi. Sezon sonuna kadar 13 gemi daha ağırlayacağız. 2019 yılında artan rezervasyon sayılarıyla 200'ün üzerinde bir gemi trafiği bekliyoruz. Kruvaziyer turizminde 2020 rezervasyonları iyiye gidiyor. Türkiye bu krizden yavaş yavaş çıkıyor. Büyük firmaların rotalarını yeniden Türkiye'ye çevirdiğini görüyoruz." 

Güngör, geminin akşam saatlerinde limandan ayrılarak Yunanistan’ın Skiathos Adası'na gideceğini kaydetti. 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Marella, Discovery, 2, Kuşadası'na, 1815, turist, getirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı