Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 13:58
 
Kuzey Star Tersanesi’nde kaza: Yaralılar var
Tuzla’da bulunan Kuzey Star Tersanesi’nde yanlış yüklemeden dolayı vinç devrildi. Yaşanan kazanın ardından yaralıların olduğu bildirildi.
Güncel Haberi
Kuzey Star Tersanesi’nde kaza: Yaralılar var

Tuzla’da bulunan Kuzey Star Tersanesi’nde yanlış yüklemeden dolayı vinç devrildi. Yaşanan kazada iki vinç operatörünün yaralandıkları kaydedildi. 

 

Tuzla Kuzey Star tersanesinde yüzer havuzda bulunan bir gemiye, üretici firmanın 'Korkmaz' olduğu öne sürülen vinçle kurulum yapıldı. Kurulumun ardından yanlış yükleme ve test yapılmaması nedeniyle vinç devrildi. Vincin devrilmesinden dolayı havuzun ikiye bölündüğü ve havuza düşenler olduğu bildirildi.  

 

Kazanın yaşandığı Kuzey Star Tersanesi'ne çok sayıda ambulans ve itfaiye ekiplerinin gönderildiği kaydedilirken, yaralıların hastaneye sevk edildiği belirtildi.

 

Kaza sırasında cep telefonuyla çekilen görüntülerde olay yerinde bulunan birinin “Kuzey Star Tersanesi’nde havuzlar parçalandı. Gemiler batıyor. Havuz kırıldı” dediği duyuluyor. Başka bir video görüntüsünde ise “İki tane vinç çöktü şu anda. Vinççilere ulaşılamıyor” deniyor. Yine başka bir görüntüde ise vincin havuza düşme anı görülebiliyor.  

 

 

 

 

 

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Çimen Gümüş
Etiketler: Kuzey, Star, Tersanesi’nde, kaza:, Yaralılar, var, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı