Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:44
 
Kargo gemisini uyuşturucu laboratuvarına çevirmişler
Hollanda’da bir kargo gemisinde uyuşturucu üretilen laboratuvar bulundu. Batırılan gemideki kimyasal maddelerin suya karışması sonucu arındırılma çalışması başladığı duyuruldu.
Dünyadan Haberi
Kargo gemisini uyuşturucu laboratuvarına çevirmişler

Hollanda'nın Moerdijk Limanı’ndaki bir kargo gemisinde uyuşturucu üretilen laboratuvar bulundu. Polisin yüzen laboratuvar içindeki araştırması sırasında delilleri karartmak için, uzaktan kumanda edilen bubi tuzağıyla geminin batırıldığı açıklandı.

 

Liman polisinin 80 metre uzunluğundaki kargo gemisinde yaptığı arama sırasında uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasal maddeler bulundu. Araştırmayı derinleştiren güvenlik güçleri, geminin bir bölümünün uyuşturucu laboratuvarına dönüştürüldüğünü keşfetti.

 

Kanıtları yok etmek için gemiyi batırdılar

 

Uyuşturucu ile mücadele ekiplerinin laboratuvar içindeki incelemesi sırasında gemi su almaya başladı. Yan yatmaya başlayan geminin gizli bir pompa sayesinde su almaya başladığı belirlendi. Polise göre bu, laboratuvardaki kanıtları yok etmek için kurulan bubi tuzağının bir parçası. Laboratuvardaki inceleme sırasında gizli pompa uzaktan kumanda ile çalıştırılarak geminin batması sağlandı.

 

Bütün çabalara rağmen gemideki kimyasal maddelerin nehir suyuna karışması önlenemedi. Hollanda Bayındırlık ve Su İdaresi Müdürlüğü, limandaki suyun kimyasal maddelerden arındırılması için çalışma başlattı.

 

Olayla ilgili olarak gemi kaptanı ile birlikte 65 yaşındaki bir Hollandalı ve 3 Meksikalı gözaltına alındı.

 

Bu kadar büyüğü bir ilk

 

Hollanda polisine göre, bu boyutlardaki yüzen laboratuvar bir ilk. Daha önce küçük teknelerde Hint keneviri seraları ve uyuşturucu laboratuvarı ele geçirildiğini belirten polis, bu kadar büyük bir yüzen laboratuvara ilk kez rastlandığını açıkladı.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kargo, gemisini, uyuşturucu, laboratuvarına, çevirmişler, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı