Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 10:44
 
İran'dan ABD'ye tehdit: Başlarından vururuz
İran Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı Ali Hacızade’nin ABD’yi Basra Körfezi’ndeki savaş gemisini vurmakla tehdit etti.
Dünyadan Haberi
İran'dan ABD'ye tehdit: Başlarından vururuz

ABD’nin gönderdiği savaş gemileri ve Patriot Hava Savunma Sistemiyle Basra Körfezi’ndeki askeri varlığını güçlendirmesiyle İran ABD arasındaki gerginlik artıyor. İran basınında, Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı Emir Ali Hacızade'nin, "Saldırı için harekete geçerlerse başlarından vururuz" diyerek ABD'yi Basra Körfezi'ndeki savaş gemisini vurmakla tehdit ettiği yazıldı.

 

‘Önceleri tehditti bugün ise hedef’

 

Euronews’in İran merkezli haber ajansı ISNA’ya dayandırdığı habere göre, Hacızade, “40-50 civarında savaş uçağı ile 6 bin personeli olan savaş gemisi önceleri bizim için bir tehditti, bugün ise hedef durumunda” dedi.

 

‘Hareket ederlerse başlarına ineriz’

 

ABD uçak gemisinin Basra Körfezi'ndeki konumunun İran unsurlarına yakınlığına işaret eden Hacızade, "Amerikalıların durumu dişlerimiz arasındaki et gibi. Eğer hareket ederlerse başlarına ineriz. Daha önce bunlar bizim için tehditti şimdi ise bir fırsat" ifadelerini kullandı.

 

Washington yönetiminin savaş söyleminden kaçınmasıyla ilgili Hacızade, bunun sebebinin körfezdeki ABD askeri unsurlarının savunma açıklarının bulunmasından kaynaklandığını söyledi. Hacızade, "Bize yakın yerdeler. 300 kilometre uzaklıktaki tekneyi vurma kapasitesine sahip füzelere sahibiz. Bu füzelerin menzili son çalışmalarla 700 kilometreye çıktı" diye konuştu.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: İran'dan, ABD'ye, tehdit:, Başlarından, vururuz, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı