Güney Kore, çevre dostu gemiler için test alanı geliştirecek


Haber
28 Nisan 2021 - Çarşamba 15:38
 
Güney Kore, çevre dostu gemiler için test alanı geliştirecek
Güney Kore hükümeti, karbon nötr gemilerin gelişimini hızlandırmak için bir test alanı geliştirmeyi planladığını açıkladı.
Dünyadan Haberi
Güney Kore, çevre dostu gemiler için test alanı geliştirecek

Güney Kore hükümeti, karbon nötr gemilerin gelişimini hızlandırmak için bir test alanı geliştirme planlarını açıkladı.

 

Ülkenin Okyanus ve Balıkçılık Bakanlığı (MOF), önümüzdeki beş yıl içinde Güney Kore'nin toplam 36.4 milyar KRW (yaklaşık 33 milyon ) yatırım yapacağını duyurdu.

 

2025 yılına kadar inşa edilmesi planlanan Mokpo'daki test alanı, şirketlerin ve araştırma merkezlerinin yenilikçi teknolojilerini doğrulamasını sağlayacak.

 

Plan kapsamında ülke, elektrikle çalışan ve hidrojenle çalışan motorlar gibi çeşitli motorları test edebilen çevre dostu bir gösteri gemisi de inşa edecek. Farklı yakıt türleri için gemi inşa etme maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak bir yenilik olan geminin motorunu sökmek mümkün olacak.

 

Yeşil denizciliğe geçişi destekleyecek

 

Ülke 2050 yılına kadar karbon nötr hedefine doğru ilerlerken, girişimin Güney Kore'nin 2050 vizyonuna katkıda bulunması bekleniyor.

 

Hükümet, mevcut filonun yeşil gemilerle değiştirilmesi de dahil olmak üzere çevre dostu gemilerin genişletilmesi yoluyla yeşil denizciliğe geçişi destekleyeceğini söyledi.

 

7DENİZ - ÖZEL

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Güney, Kore,, çevre, dostu, gemiler, için, test, alanı, geliştirecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı