Küresel Covid-19 salgını başladığında, pek çok insan işlerini evden yürüttü. Bu zorlu dönemde herkesin hayatında büyük değişiklikler oldu, fakat yılın 300 gününü yolcu gemisinde geçiren bu mühendis, yaşam şekliyle diğerlerinden keskin bir şekilde ayrılıyor.

Bilişim Teknolojileri alanında çözüm mühendisi olan Ryan Gutridge, 2012'den beri uzaktan çalışıyor. Pandemi sonrası deneyimlediği bir yolculukta, deniz üzerinde de çalışabileceğini fark etmesiyle birlikte 2021 yılında Royal Caribbean yolcu gemilerinde kalmaya başladı.

Sadık müşteri haline geldi

Royal Caribbean'ın sadık müşterisi haline gelen mühendis, geminin sadakat programından da yararlandığını açıkladı. Dahası, bu program sayesinde, bu yıl gemi yolculuğunda önceki yıla kıyasla daha az para harcadığını ifade etti.

İçecekler ve internet ücretsiz 

Bir yolcu gemisinde tam zamanlı yaşamanın sadece emeklilere göre olmadığını iddia eden Ryan için evde kurduğu düzeni açık denizlere taşımak büyük bir başarıydı. İçecekler ve İnternetin ücretsiz olması ve birbirinden harika manzaralar, bir yolcu gemisinde yaşamanın en büyük artıları arasındaydı.

Yunan adalarına kapıda vize uygulamasıyla ilgili yeni detaylar Yunan adalarına kapıda vize uygulamasıyla ilgili yeni detaylar

Florida'daki evinin kirasıyla aynı ücreti ödüyor 

Ryan, 300 gece denizde yaşamanın maliyetinin, Florida'nın, Fort Lauderdale semtindeki dairesi için ödediği parayla hemen hemen aynı olduğunu ifade ederken, gelecekteki hayalinin evinden tamamen kurtulmak ve denizlerde geçen bir hayata adanmak olduğunu söyledi.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi