SCHOTTEL Türkiye Genel Müdürü Seçkin Uz, dokuz yıldır elkon'un genel müdürlüğünü yürüten Ertuğ Yaşar'dan görevi devraldı.

Seçkin Uz elkon'daki yeni görevinde, sevk sistemleri uzmanı SCHOTTEL ile elektrik sistem entegratörü elkon arasında sinerji oluşturma üzerine çalışacak. Aynı zamanda, elkon'un uluslararası alanda büyümesini ve küresel denizcilik endüstrisindeki iş geliştirme süreçlerini güçlendirmeyi hedefliyor.

İMEAK DTO Aliağa Meclis Toplantısı gerçekleşti İMEAK DTO Aliağa Meclis Toplantısı gerçekleşti

Ana şirket SCHOTTEL Industries'in CEO'su Andreas Block, "Ertuğ Yaşar'a üstün çalışmaları için teşekkür etmek istiyoruz. Ertuğ ve onunla birlikte tüm yöneticiler, hissedarlar ve çalışanlar şirketin bugün bulunduğu noktaya gelmesinde önemli katkılarda bulunmuş ve müşterilerine olan bağlılıklarını göstermişlerdir" dedi.

Ertuğ Yaşar’ın 31 Ocak 2024 itibariyle, şirketteki tüm görevlerini bırakarak elkon'dan ayrılacağı belirtildi.  

Seçkin Uz, Ocak 2022'de SCHOTTEL Türkiye Genel Müdürü olarak atandı ve bu görevi sürdürmeye devam ediyor. Uz, ayrıca Mayıs 2023'ten bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak elkon’da yer alıyor.

SCHOTTEL hakkında

Merkezi Almanya Spay/Rhine'da bulunan SCHOTTEL Grubu, gemiler ve açık deniz uygulamaları için dünyanın önde gelen yönlendirilebilir tahrik sistemleri üreticilerinden birisi. 1921 yılında kurulan şirket, 70 yılı aşkın bir süredir her boyut ve türdeki gemiler için 30 MW'a kadar azimut tahrik ve komple sevk sistemleri geliştirip üretiyor. SCHOTTEL’in dünya çapında 100'e yakın satış ve servis noktası bulunuyor.

elkon hakkında

1980 yılında kurulan Elkon Elektrik (elkon), 40 yılı aşkın bir süredir denizcilik endüstrisi için elektrikli tahrik teknolojisi, elektrik sistemleri ve otomasyon alanında sistemlerin geliştirilmesi, tasarımı, montajı, mühendisliği ve entegrasyonu konusunda tanınmış bir şirket. Genel merkezi Tuzla'da bulunan ve Teknopark'ta bir Ar-Ge merkezi de bulunan elkon, yerel pazarda lider konumda.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi