DTO heyeti Posidonia Denizcilik Fuarı'nda: "Bize de ilham kaynağı olan bir ortam" DTO heyeti Posidonia Denizcilik Fuarı'nda: "Bize de ilham kaynağı olan bir ortam"

Dünyanın en büyük dıştan takma motor üretim fabrikalarından birine sahip PARSUN, benzinli dıştan takma motorları ve elektrikli dıştan takma motorları ile birlikte sınıfının en sağlam ve güvenilir motorlarını üretiyor.

Teknolojik gelişmelere önem veren PARSUN, laynersiz silindir teknolojisini motorlarına uygulayan ilk üreticilerden biri.  Sürekli olarak motorlarında yani teknoloji arayışı devam eden firma, yüzlerce benzinli motor için patente sahip olmakla beraber, patent sayısını her geçen gün artırıyor.  Bu yapılan geliştirmeler sayesinde PARSUN’un şu anda 2,6 HP- 130 HP güç aralığına sahip deniz motorları bulunuyor. 200 HP- 300 HP gücüne sahip motorların çalışmalarının tamamlandığı, deniz seyir testlerinin devam ettiği bildirildi.

PARSUN fabrikası ISO: 9001 & ISO:14001 kalite sertifikalarına sahip. Ayrıca üretmiş olduğu bütün ürünler CE sertifikasına sahip olmakla beraber, Birleşik Devletler Çevre Koruma Ajansı isterilerini karşılıyor.

PARSUN firması, gelişen teknolojiyi yakından takip edebilmek ve üretimini yapmış olduğu dıştan takma deniz motorlarını son kullanıcıların isterilerini mükemmel karşılaması için son 20 yıldır dünyanın farklı bölgelerinden konusunda uzman mühendis ekibi ile çalışıyor.

BTMCo firması 2006 yılında denizcilik endüstrisinde ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanların temin edilmesi ve satış sonrası servis ve teknik destek ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kuruldu.

Sektördeki saygın makine, motor ve ekipman üreticilerinin distribütörlüğünü yapan BTMCo, geniş ürün yelpazesi ile denizcilik sektörünün ihtiyaç duyduğu her türlü motor, şanzıman, pervane, yedek parça vb. ekipmanı tedarik ediyor.

Şirketin başlıca ürün temin ettiği alanlar ve sektörler; ticari projeler, Türk Donanması, Türk kamu şirketleri, balıkçılık ve gezi teknesi piyasası.

BTMCo güçlü büyüme stratejisi kapsamında yıllar içerisinde ürün yelpazesini genişletirken endüstri ve enerji sektörlerine de makine ve ekipman tedariğine başladı. BTMCo, amaçlarının jeneratör üreticileri ve diğer ekipman üreticilerinin ihtiyaçlarını hızlı ve güvenilir bir şekilde karşılamak olduğunu belirtiyor.

Türkiye merkezli BTMCo’nun, İspanya'da çeşitli denizcilik ve endüstriyel ekipmanların dağıtımından sorumlu olan BTMiberia dâhil olmak üzere birçok şirketi bulunuyor.

BTMafrica, Kuzey Afrika'da nitelikli hizmetler ve deniz ürünleri sağlamaktan sorumlu.

BTMCo, nitelikli boru ekipmanlarının yanı sıra prefabrik atölyeler ve gemide- karada kurulum ekipleri sağlayan BTMboru gibi yerel üretim şirketlerini yıllar içinde geliştirdi.

BTMboya, boyama malzemeleri sağlıyor ve ekipleri aracılığıyla her türlü boyama onarım işlerini yapıyor.

BTMteknik, dünya çapında ve günün her saati, konusunda uzman kadrosu ile müşterilerine satış sonrası periyodik servis, yedek parça temini ve teknik destek hizmetleri veriyor.

BTMCo’dan yapılan açıklamada, “BTMCo, ürün yelpazesini ve hizmet ağını daha da genişleterek güçlü ve istikrarlı büyümesini bundan sonra da sürdürmeye devam edecektir” denildi.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi