Promarine Solution’ın denizcilik sektörüne yönelik hizmetlerden söz eden firma sahibi Emre Uyanık, “Promarine Solution, denizcilik endüstrisinde geniş bir hizmet yelpazesi sunarak sektörün çeşitli ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Firmanın ana hedefi, gemi sahiplerine yüksek kaliteli orijinal ve OEM yedek parçalar sağlamaktır. Bu da gemilerin verimli ve güvenli bir şekilde çalışmasını destekler. Firmamız ayrıca kapsamlı teknik destek hizmetleri sunmaktadır. Bunlar arasında gemi makinaları bakımı, mekanik ve elektrik servisleri, hidrolik ve pnömatik sistemlerin bakımı ve onarımı, su altı servisleri, açık deniz hizmetleri ve otomasyon servisleri bulunmaktadır. Bu hizmetler, gemi operasyonlarının kesintisiz ve güvenli bir şekilde yürütülmesine katkı sağlar. Promarine Solution, deneyimli mühendis ve teknisyenleriyle, gemilerin modern standartlara uygun olarak işlemesini sağlayarak denizcilik sektöründeki gemi sahipleri ve işletmeciler için değerli bir ortak olmaya devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Yedek parça ve serviste uzman

Ünoks 30. yılını kutladı Ünoks 30. yılını kutladı

Uzmanlık alanları ve çalıştıkları bölgeler hakkında bilgiler veren Uyanık, “Şirketimiz, denizcilik sektöründe uzun yıllar tecrübe edinmiş uzman bir kadroyla hizmet vermektedir. Denizcilik alanındaki bilgi birikimimiz ve teknik kapasitemizle ön plana çıkmaktayız. Uzmanlık alanlarımız, gemi yedek parça temini ve kapsamlı servis hizmetlerini kapsamaktadır. Bu hizmetleri, Promarine Gemi Yedek Parçaları ve Servis Hizmetleri adı altında, coğrafi sınırlamalar olmaksızın dünya genelindeki gemi sahiplerine ve işletmecilere sunuyoruz. Firmamız, yüksek kalitede orijinal ve OEM yedek parçaların temininde özellikle güçlüdür. Fabrikamız aynı zamanda pek çok tanınmış markanın sertifikalı üreticisidir. Ayrıca, gemi makinaları bakımı, mekanik ve elektrik servisleri, hidrolik ve pnömatik sistemlerin bakımı ve onarımı, su altı ve açık deniz servisleri ile otomasyon sistemlerinin kurulumu ve bakımı gibi alanlarda da hizmet vermekteyiz. Bölgelere göre hizmet verdiğimiz yerler arasında kısıtlama yoktur; küresel bir erişim sağlayarak her türlü denizcilik operasyonunun ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Böylece, dünya genelinde farklı denizcilik pazarlarına hitap edebilecek esneklik ve geniş bir servis ağına sahibiz” dedi.

Güçlü ekip, sağlam iş ortakları

Firmasının ekip yapısı ve paydaşları hakkında değerlendirme yapan Uyanık, “Şirketimiz, denizcilik sektöründe güçlü bir ekip yapısına, sağlam iş ortaklıklarına ve kendi üretim kapasitesine sahiptir. Çalışanlarımız, denizciliğin farklı alanlarında çalışmış , armatör gereksinimlerinin farkında olan, gemi yedek parça temini ve gemi bakım servisleri alanında yüksek uzmanlık ve deneyime sahiptir. Bu sayede, sektörün gereksinimlerine uygun, etkili ve verimli çözümler sunabiliyoruz. Çin'de yer alan kendi fabrikamızda hem orijinal hem de OEM gemi yedek parçaları üretmekteyiz. Bu tesis, modern üretim teknolojileri ve yüksek üretim kapasitesi ile sektöre hızlı ve kaliteli parça temini sağlamaktadır. Ayrıca, yüksek kapasiteli stoğumuz ile bu parçaların hızlı bir şekilde dağıtımını ve tedarik zinciri sürekliliğini garantilemekteyiz. İş ortaklıkları açısından, Tuzla bölgesinin güçlü gemi bakım servislerinden biri olan "Optima Power" ile güçlerini birleştirerek “Pro-Optima Power Solutions” olarak özel bir iş birliğimiz bulunmaktadır. Bu iş birliği kapsamında, gemi rutin bakım hizmetleri sunmaktayız. Tuzla bölgesinde yer alan ve alanında deneyimli pek çok tanınmış firmayla da iş birliği içindeyiz. Bu iş birlikleri sayesinde, bölgesel pazarlarda daha etkin bir şekilde faaliyet göstermekteyiz. Biz, "Bizle birlikte herkes kazansın" ilkesini benimseyerek, iş paydaşlarımızla karşılıklı fayda ve uzun süreli ilişkiler geliştirmeye büyük önem veriyoruz. Bu yaklaşım, sektördeki güvenilirliğimizi ve iş ortaklarımızla olan bağlarımızı güçlendirerek, genel performansımıza pozitif yönde katkı sağlamaktadır” ifadesinde bulundu.

Bizimle birlikte herkes kazansın

Uyanık, “Biz, ‘Bizimle birlikte herkes kazansın’ ilkesini benimseyerek, armatörlerimizin, iş paydaşlarımızla karşılıklı fayda ve uzun süreli ilişkiler geliştirmeye büyük önem veriyoruz. Bu yaklaşım, sektördeki güvenilirliğimizi ve iş ortaklarımızla olan bağlarımızı güçlendirerek, genel performansımıza pozitif yönde katkı sağlamaktadır” dedi.

Rekabetçi fiyatlandırma

Müşterilerine sundukları avantajlar ve kolaylıklar hakkında da bilgiler veren Uyanık, “Promarine Solution, denizcilik sektöründeki firmalar için çeşitli avantajlar sunar. Şirket, Çin'deki kendi üretim tesisinde üretilen yüksek kaliteli orijinal ve OEM gemi yedek parçalarını sağlar. Bu, müşterilerin ihtiyaç duydukları parçaları kolayca ve güvenilir bir şekilde temin etmelerine olanak tanır. Ayrıca, geniş bir hizmet yelpazesiyle, gemi bakım ve onarım hizmetlerini de kapsar, bu da operasyonel süreklilik ve gemilerin verimli çalışmasını destekler. Promarine Solution'ın rekabetçi fiyatlandırma stratejisi maliyet avantajları sağlarken, global erişim kapasitesi dünya genelindeki müşterilere hizmet verilmesine imkan tanır. Son olarak, şirketin kapsamlı teknik destek ve müşteri hizmetleri, müşterilerin her türlü teknik sorun veya ihtiyaç durumunda güvenilir yardım alabilmelerini sağlar” açıklamasını yaptı.  

Gemi yedek parça tedarikinden karşılaştıkları lojistik zorluklar ve çözüm yollarını değerlendiren Uyanık, “Yurt dışında bulunan fabrikamızın ayrıca güçlü bir lojistik ağı bulunmaktadır. Bu nedenle lojistik alnında da oldukça başarılı bir durumda olduğumuzu söyleyebiliriz. Ancak world-wide çalışan bir şirket olmamız ve gemilere en iyi ve hızlı desteği vermeyi hedef edinmemize rağmen ülkelerarası durumlar bizleri de zaman zaman zora sokmaktadır” şeklinde konuştu.  

Editör: Haber Merkezi