Karadeniz Ereğli ilçesinde 19 Kasım'da meydana gelen fırtınada batan Kafkametler gemisinin kayıp 11 mürettebatın arama ve kurtarma çalışmaları 5. gününde de devam etti. Yürütülen çalışmalarda cansız bedenine ulaşılan 72 yaşındaki İsmail Kaptan'ın cenazesi Ereğli Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştı. Birlikte çalıştığı arkadaşları tarafından teşhis edilmesinin ardından İsmail Kaptan'ın İstanbul'da bulunan yakınlarına haber verildi. Kaptan'ın yeğeni Sema Terzioğlu, öğleden sonra Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi morguna gelerek dayısını teşhis etti. Kaptan'ın eşyaları ve cenazesi, yeğeni Terzioğlu'na teslim edildi.
Kaptan'ın cenazesi akşam saatlerinde Karadeniz Ereğli Belediyesine ait cenaze aracıyla morgdan alınarak, İstanbul'a gönderildi.

Beylikdüzü marinada tekne ile bot çarpıştı: 1 kişi hayatını kaybetti Beylikdüzü marinada tekne ile bot çarpıştı: 1 kişi hayatını kaybetti

Motosikletini sormuş

Dayısı İsmail Kaptan’ın cenazesini teslim alan Sema Terzioğlu, dayısı ile feci olaydan bir gün öncesinde telefonla konuştuklarını söyledi. Dayısının son konuşmasında motosikleti sorduğunu anlatan Terzioğlu, “Dayımla geminin batmasından 1 gün önce bizi aramıştı. Cumartesi günü konuşmuştuk. Rusya’dan geldiği için, Türkiye sularına girince, telefonu çekince bizi aramıştı. Annemle konuşmuştu. ‘Abla yoldayım, geliyorum. Aralık ayında varmış olacağım’ dedi. Yeni bir motosiklet almıştı, kendisine. Bize, ‘Ona iyi baktınız mı, iyi bağladınız mı, motosikletim nasıl’ diye sormuştu. Gülüşmüştük. Dayım geliyormuş, az kalmış diye sevinmiştik. Güzel haberler almıştık. Ama maalesef Pazar günü bu korkunç kaza oldu. Bugün de kaybettiğimizi öğrendik” dedi.

"En azından bizim cenazemize ulaşıldı"
Sema Terzioğlu, gemici olması nedeniyle dayısını aylardır göremediğini günler olduğunu hatırlatarak, en azından dayısını cenazesine ulaşıldığını ifade etti. Terzioğlu, “En azından biz bir haber aldık. Çok garip. Diğer bekleyen ailelerin yanındaydık. Bekleyişleri çok kötü, can yakıcıydı. Gelecek haberi bekliyorlardı” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi