Karadeniz Ereğli'de 19 Kasım’da yaşanan şiddetli fırtına nedeniyle mendireğe çarparak batan Kafkametler gemisinin 2 mürettebatının cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp 10 denizciyi arama çalışmaları ise sürüyor.

İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, batan geminin kayıp mürettebatı için bir mesaj paylaştı.

“Türk bayraklı Kafkametler adlı kuru yük gemisinin, Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, 19 Kasım 2023 tarihinde olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle batmasından büyük üzüntü duyduk” diyen Başkan Kıran, “Kayıp 12 mürettebat için sürdürülen arama kurtarma çalışmalarında 2 denizcinin vefat haberini alırken, diğerleri için umutla beklediğimiz sevindirici haberi maalesef alamamanın üzüntüsünü yüreklerimizde derinden hissediyoruz. Acımız çok büyük” ifadelerini kullandı.

Kıran, “Elim kazada yaşamlarını yitiren denizcilerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri, yakınları ve Kafkametler Denizcilik Şirketine sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Allah, hepimizi her türlü afetten korusun. Başımız sağ olsun” dedi.

Kıyı Emniyeti şehit ve gaziler için İstanbul Boğazı’nda gösteri yaptı Kıyı Emniyeti şehit ve gaziler için İstanbul Boğazı’nda gösteri yaptı

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi