Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde geçtiğimiz perşembe günü 2022-2023 eğitim öğretim yılı akademik kurul toplantısı gerçekleştirildi. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Şaban Çelikoğlu’nun başkanlık ettiği toplantıya Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Pekkaya, Kdz. Ereğli MYO Müdürü Doç. Dr. Avni Yıldız, denizcilik fakültesi akademik ve idari personelleri katıldı.

23. Ulusal Denizkızı Kongresi'ne son 10 gün 23. Ulusal Denizkızı Kongresi'ne son 10 gün

Fakülte hakkında genel bilgiler veren Prof. Dr. Şaban Çelikoğlu, denizcilik fakültesinin misyonu ve vizyonu doğrultusunda gereken her türlü ilerlemeyi kaydedeceğini ve özverili bir şekilde çalışmalara devam edeceğini vurguladı. Denizcilik sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli ve kalifiye eleman yetiştirme noktasında genç ve dinamik kadromuzla beraber fakülteyi ileri taşımakta kararlı olduğunu belirtti.

Fakülte kadrosunun akademik başarılarından bahseden Prof. Dr. Şaban Çelikoğlu, SCI/SSCI/SCI-E kapsamındaki dergilerde yayınlanan makalelere ve bu kapsamda taranan dergilerden gelen atıf sayılarına değindi. Son 3 yılda bu kapsamda toplamda 30 makale yayınlandığını ve bu makalelerin 7’sinin 2022 yılında 17’sinin ise 2023 yılında yapılmış olmasının fakülte için ayrı bir gurur kaynağı olduğu ayrıca belirtti. Makalelerin 10 tanesi Q1, 9 tanesi ise Q2 listesindeki dergilerde olması üniversitemizi uluslararası alanda ön plana çıkmasına katkıda bulunmaktadır. Denizcilik fakültesi dekanı, 2022 yılında alınan 89 atıf sayısının 2023 yılı sona ermeden 90’a ulaşmasının fakültemiz ve üniversitemiz için önemli bir başarı olduğunun altını çizdi.

Akademik makalelerin de ötesinde fakülte kadrosunun proje yazımı ve patent başvurusu noktasında önemli başarılar sergilediği verilerle açıklandı.

Toplantı sonunda SCI/SSCI/SCI-E kapsamındaki dergilerde yayınlanan makalelerin yazarları Dr. Öğr. Üyesi Murat Bayraktar, Arş. Gör. Dr. Burak Göksu, Arş. Gör. Dr. Onur Yüksel, Arş. Gör. Dr. Kubilay Bayramoğlu, Arş. Gör. Gülden Oral ve Arş. Gör. Mahmut Mollaoğlu’na başarı ve plaketleri verildi.

Ardından projeleri yürütücüsü veya araştırmacısı olan Denizcilik Fakültesi akademik personellerinden Dr. Öğr. Üyesi Ersin Açıkgöz ve Arş. Gör. Kerim Ziylan’a başarı ve teşekkür plaketleri verildi.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi