Rusya'nın Odesa'ya yönelik bugüne kadar pek çok kez gerçekleştirdiği saldırılar nedeniyle Ukrayna mısırını Almanya'nın Duisburg Limanı üzerinden nakletmeye başladı.

Ukrayna, Duisburg Limanı'nın 4 numaralı terminalinde Ukrayna'dan gelen tahıl yükleri için bir liman terminali ve özel ekipman sağlayan Rhenus Port Logistics Rhein-Ruhr tarafından kolaylaştırılan Almanya üzerinden yeni bir kargo elleçleme planı oluşturdu.

Rusya: Karadeniz'deki NATO gemilerini tehdit olarak görüyoruz Rusya: Karadeniz'deki NATO gemilerini tehdit olarak görüyoruz

Daha önce mısır Odesa Limanı üzerinden varış noktasına taşınıyordu. Artık Ukrayna, Polonya ve Almanya üzerinden geçen bir demiryolu güzergahı da mevcut. Duisburg'a vardıktan sonra mısır doğrudan konteynerlerden iç gemilere aktarılıyor.

Ukrayna sınır kasabası Mostyska'da kargo, tahıl vagonlarından genel kargo için standart AB konteynerlerine aktarılıyor. Polonya-Ukrayna sınırında kargo özel GPS takip mühürleriyle bloke ediliyor ve bu mühürler daha sonra Almanya-Polonya sınırında sökülüyor.

Projenin oluşturulması sırasında çeşitli hususlar dikkate alınmıştır. Yani, tahıl piyasasındaki durumun yanı sıra Ukrayna'daki savaş ve Avrupa'da tahıl transit ve ithalatına getirilen kısıtlamalar da dikkate alındı.

Editör: Haber Merkezi