Atık toplama filosunu büyüten ve bu yıl 10 tekne ile denizleri korumak için çalışan Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA tekneleri, Ege ve Akdeniz’de sezon boyunca 10 bin tekneden 5 milyon litre siyah ve gri su toplayarak atıkların denizlere karışmasını önledi.

Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA’dan yapılan açıklamada, “Sezon boyunca bölgelerdeki ihtiyacı sorunsuz şekilde karşılayan; TURMEPA I, TURMEPA III, DTO Fethiye ve TURMEPA Ford Otosan tekneleri Göcek’te, TURMEPA II Çeşme’de, DenizTemiz 3 Hisarönü Körfezi’nde, DenizTemiz 4 Selimiye’de, TURMEPA S ve TEKİROVA 1 Bodrum’da, The Phantom teknesi ise Adrasan’da kasım ayına kadar faaliyetlerini sürdürdü. Sezonun sona ermesiyle kışlama ve bakım onarım çalışmaları için karaya alınan TURMEPA tekneleri, gelecek sezon da maviliklerin geleceğe güvenle aktarılması için hizmet vermeye devam edecek” denildi.

TURMEPA, Arkas Holding, Sanko Enerji, Tüpraş, Garanti BBVA, Ford Otosan, Zen Pırlanta, Yorglass, Skoda ve Sanmar Denizcilik ile teknelerin yakıt sponsorluğunu üstlenen Opet’in deniz temizliğinde kendilerine destek olduklarını belirterek teşekkür mesajı paylaştı. 

Deniz kazaları tüm zamanların en düşük seviyesinde Deniz kazaları tüm zamanların en düşük seviyesinde

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi