Denizaltı enerji projelerine mühendislik hizmeti veren Subsea7 şirketi, Çaycuma’daki Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde bulunan Açık Deniz Teknolojileri Merkezi'nde öğrenciler için özel olarak tasarlanmış bilgisayar sınıflarından birine sponsor olduğunu duyurdu.

Karadeniz Filyos Deniz Üssü'nde Subsea7'nin tersanesine yakın bir konumda bulunan laboratuvarın açılış törenine Subsea7 Türkiye ofisi personeli katıldı.

İTÜ MTAL ilk mezunlarını veriyor İTÜ MTAL ilk mezunlarını veriyor

Subsea7 Türkiye Genel Müdürü Hülya Özgür açılışta yaptığı açıklamada, “Tüm öğrencilere başarılar diliyor ve bu tesislerin ülke içinde offshore sektörü için geleceğin yerel iş gücünü yetiştirmeye yardımcı olacağını umuyoruz. Bu laboratuvar, öğrencilere ve araştırmacılara daha geniş bir öğrenme ve keşfetme ortamı sağlayacak olsa da akademi ile endüstriyi bir araya getirmenin de bir başka adımı olacak” dedi.

Özgür sözlerini şöyle sürdürdü:

“Subsea7 Türkiye olarak öğrencilere kısa veya uzun süreli staj olanakları sunarak eğitimden profesyonel hayata geçişi kolaylaştırmayı, mezuniyet sonrasında uzmanlık alanlarına yönelik istihdam olanakları yaratmayı ve hem yerel hem de küresel anlamda enerji sektörünün bir parçası olmalarını sağlamayı hedefliyoruz.”

Şirketten yapılan açıklamada ayrıca “Türkiye'nin eğitim tarihine yönelik önemli bir kilometre taşının parçası olmaya yönelik nazik davetiniz için TPAO ve TP-OTC'ye teşekkür ederiz” denildi.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi