Subsea 7 ve SLB'nin OneSubsea şirketlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Subsea Entegrasyon İttifakı, Türkiye Petrolleri'nden Karadeniz'deki Sakarya sahasının geliştirilmesi işi için yeni bir sözleşmeye imza attı.

Enerji filosuna bir gemi daha geliyor Enerji filosuna bir gemi daha geliyor

Değeri 500 milyon doları bulan sözleşme, Türkiye'nin ilk yüzer üretim ünitesinin kurulumunu içeriyor. Sözleşme, Mayıs 2023'te SLB, Subsea Integration Alliance ve Saipem'den oluşan bir konsorsiyumla imzalanan ilk mühendislik, tedarik, inşaat ve montaj sözleşmesini takip ediyor.

Genişletilen iş kapsamı yükseltici, göbek, kanca ve bağlama sistemlerinin kurulumunu ve tesise entegrasyonunu içerecek. Proje yönetimi ve mühendislik, Subsea 7'nin İstanbul'daki ofisi aracılığıyla koordine edilecek.

Geçtiğimiz mayıs ayında ilk sözleşmeyi detaylandıran Subsea 7, ilk aşamadaki açık deniz çalışmalarının 2025'in ikinci ve üçüncü çeyrekleri arasında, opsiyonel olarak adlandırılan kapsamın ise 2026'nın dördüncü çeyreği ile 2027'nin dördüncü çeyreği arasında gerçekleşmesinin beklendiğini söyledi.

Kaynak: splash247.com

Editör: Haber Merkezi