Burhaniye’de gece boyu aralıklarla yağan yağmur hayatı olumsuz etkilerken, Madra dağından doğan Karınca Deresi de taşma noktasına geldi. Yollarda biriken sular sürücüleri zorda bırakırken, Karınca Deresi'nin getirdiği ağaç dalları ile plastik atıklar mavi bayraklı Ören plajlarını çöplüğe çevirdi.

Bodrum'da kıyı işgaline karşı eylem yapanlara saldırı! Bodrum'da kıyı işgaline karşı eylem yapanlara saldırı!

Sahile gezmeye gelen vatandaşlar kirliliğe tepki gösterdi. Çevreye duyarlı olunmasını isteyen Muazzez Yılmazoğlu isimli vatandaş, "Bu sabah sahile çıktım. Bunlar bana sürpriz olmadı tabi. Doğanın dengesi gerçekten o kadar ürkütücü bir şey ki. Dereden sel suları ile gelen pislikler buraya geldi. Burası bizim yüzdüğümüz deniz. Gerçekten attığımız her şeye dikkat edelim. Yani evimize nasıl atmıyorsak denize de atmayalım, sokağa da atmayalım" dedi.

Yusuf Boduroğlu isimli vatandaş da, "Denizlerimizi temiz tutalım. Denizler bizim geleceğimiz. Aynı şekilde akarsularımız da. Lütfen bunları kirletmeyelim. Arkadaşımızla deniz kenarına geldik. Her yer kir ve çöp içinde. Lütfen biraz daha dikkatli olalım" diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi